Erzurum Haber

Erzurum lokomotif rol üstlenecek

Erzurum lokomotif rol üstlenecek
450 Kez
27 Şubat 2013 - 11:30

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Palandöken dağı, Selçuklu, İlhanlı ve Osmanlı dönemi yapılarının kent açısından büyük bir zenginlik olduğunu belirterek, “Amacımız dünyanın gözünü buraya odaklamaktır. Hiç şüphe yoktur ki dünyanın merkezine yerleşmiş bir Erzurum ülkemizin de, bölgemizin de gelişmesinde lokomotif rolü üstlenecektir” dedi.

PUSULA / ERZURUM

Dünyanın sayılı kayak merkezlerinden birine sahip olan Erzurum gözünü dünyaya çevirdi. Palandöken, Konaklı Kayak Merkezleri ile sahip olduğu tarihi eserlerle adeta bir açık hava müzesini andıran Erzurum’un dünyaya tanıtımı için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler adeta seferberlik ilan etti.

Ulaşım imkanları, çevrede bulunan doğal kaynaklar, kış turizmi ve her türlü kış sporlarının yapılmasına elverişli imkânları bulunan Erzurum’un önemli bir cazibe merkezi olduğuna dikkat çeken Küçükler, “6 bin yıllık geçmişi olan Erzurum tarihi ve otantik değerleri bağrında barındıran birçok değeriyle cazibe merkezi olan bir kenttir. Özellikle, Palandöken dağı, kenti süsleyen Selçuklu, İlhanlı ve Osmanlı dönemi yapıları Türk mimarlık tarihinin seçkin örnekleri olarak Erzurum’un kültürel turizminin önemli tarihi kaynaklarıdır. Saymakla bitmeyecek kadar çok tarihi esere sahip olan Erzurum tam manasıyla bir kültür ve tarih şehridir. Bizim hedefimiz Erzurum’u Türkiye’nin incisi yapmaktır. Özellikle kış sporları ve kültürel alanda dünyanın en iyilerinden birisi olmak zor ve hayal değildir. Amacımız dünyanın gözünü buraya odaklamaktır. Hiç şüphe yoktur ki dünyanın merkezine yerleşmiş bir Erzurum ülkemizin de, bölgemizin de gelişmesinde lokomotif rolü üstlenecektir” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Erzurum’u cazibe merkezi ve marka bir kent haline getirmeye kararlı olduklarını vurgulayarak, ulaşımdan altyapıya, çevre düzenlemelerinden sosyal ve kültürel hizmetlere varıncaya kadar her alanda model bir şehir hedeflediklerini dile getirdi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.