Erzurum Haber

Erzurum kan kaybediyor

Erzurum kan kaybediyor
521 Kez
22 Nisan 2015 - 18:56

Erzurum/zirve2000 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum Milletvekili adayı Zekai Kaya, “Marka kent vizyonuyla yola çıkanlar, Erzurum’un her yıl kan kaybettiğini nedense görmek istemiyorlar” dedi.
MHP Erzurum Milletvekili adayı Zekai Kaya, Erzurum’daki göç sorununa değindi. Kaya, Erzurum’un son 10 yıl içerisinde kaybettiği nüfusun neredeyse kalabalık bir ilçe büyüklüğünde olduğunu vurgulayarak, “Erzurum bir ilçesini göçe kurban vermiş, bu iktidar kalkmış kalkınmaktan, Erzurum’u markalaştırmaktan bahsediyor. Böyle bir çelişki olmaz” diye konuştu.
Şehirleri kalkındırmanın yolunun öncelikle insanlarını doğdukları yerde doyurmaktan geçtiğini anlatan Zekai Kaya, hükümetin Erzurum ve bölgeye yönelik olarak attığı her adımın ayrı bir çelişki olduğuna dikkati çekti. Milletvekili adayı Kaya, “Bunlar iktidar oldular ama bir türlü muktedir olamadılar. Erzurum’daki göç tehlikesini görmediler, görmek istemediler. Şehrin kanayan bu yarasını iyileştirmek için tek bir adım dahi atmadılar. Köylerden çiftçiler göçüyor, kentlerden sermaye göçüyor. Şehir fakirleşiyor, yoksullaşıyor. Yıllar önce ekonomiye yön veren Erzurum, basiretten yoksun bu iktidar yüzünden güç kaybetmeye devam ediyor. Çünkü bunların Erzurum diye, Doğu Anadolu Bölgesi diye bir kaygısı yok. Bunların Erzurum’un güneyi ya da kuzeyi diye bir kaygısı da yok. 7 Haziran’daki seçimler işte bu yüzden önemli. Bu tarihten sonra Erzurum MHP kadroları ile ya silkinerek ayağa kalkacak ya da göç vermeye ve kan kaybetmeye devam edecek” ifadelerini kullandı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.