Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Palandöken’i tercih etti

Palandöken’i tercih etti
19 Temmuz 2013 - 11:50

MERSİN’de düzenlenen Akdeniz Oyunları’nda kadınlar 10 bin metrede koşarken, son metrelerde sağ ayak bileğinden sakatlanmasına rağmen yarışı bırakmayarak gümüş madalya kazanan milli atlet Elvan Abeylegesse, Palandöken’de dünya şampiyonasına hazırlanıyor.

Akdeniz oyunları sonrası tedavi için gittiği Rusya’nın başkenti Moskova’dan döner dönmez Erzurum’a gelen milli atlet, Palandöken Dağında kampa girdi. Sağlık durumunun giderek iyileştiğini söyleyen Elvan Abeylegesse, “Akdeniz oyunlarında canım yandı ama koştum ve ikinci oldum. Moskova’da tedavi olduktan sonra kamp için her zaman tercih ettiğim Palandöken’e geldim. Sakatlığım nedeniyle kondisyon çalışması yapıyor ve yürüyüş gibi düz koşu yapıyorum. Önümüzdeki günlerde yarı maratonlar var. Onlara katılacağım. Hedefim dünya şampiyonasında koşmak” diye konuştu.

Palandöken’deki kampa 2 yaşındaki kızı Arsema ile katıldığını ifade eden Elvan Abeylegesse, tüm ısrarlara rağmen kızı ile birlikte fotoğraf çektirmedi. “Kızının atlet olmasını istiyor musun?” sorusuna ise Elvan Abeylegesse, “Ona büyüdüğünde kendisi karar verecek” dedi.

 

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.