Erzurum Haber

Erzurum her zaman ilk tercihimiz

Erzurum her zaman ilk tercihimiz
374 Kez
19 Temmuz 2013 - 11:54

Son yıllarda İstanbul Buz Korsanları Buz Hokeyi takımı, Erzurum’u tercih ediyor. İstanbul ekibi, Erzurum’da üç yıldır sömestre ve yaz tatilinde Erzurum’da kampa giriyor.

 

Recai UYGUR/ERZURUM

Erzurum buz sporlarında da kamp merkezi oldu. İstanbul Buz Korsanları takımı Erzurum’da kampa girdi. Türkiye Buz Hokeyi Ligi’nin renkli takımlarından biri olan İstanbul Buz Korsanları Buz Hokeyi takımı 24 kişilik sporcu ordusu ve üç teknik adam yönetiminde Erzurum’da kampa girdi. 2011 UNIVERSIADE kapsamında Erzurum’a yapılan 3 Binlik Buz Arena’da kampa giren ve Palan Otel’de konaklayan İstanbul ekibi, hazırlıklarını yoğun bir tempoda sürdürüyor. 15-25 Temmuz 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek olan İstanbul Buz Korsanları kampına Antrenörler Denis Legersky, Umut Çelik ve Hatice Çelik nezaret ediyor. İstanbul Buz Korsanları’nın 3 Binlik Buz Arena’da yaptığı çalışmayı Erzurum GHSİM Müdürü Fatih Çintimar, Palandöken İlçe Müdürü Köksal Kaçmaz ile eski İl Genel Meclisi Başkanı İhsan Özdemir de izledi.

Erzurum her zaman ilk tercihimiz

Erzurum’da kampa giren İstanbul Buz Korsanları Buz Hokeyi takımı, yoğun bir şekilde kamp çalışmalarını sürdürürken, takımın antrenörlerinden Umut Çelik, kamp için her zaman ilk önce Erzurum’u tercih ettiklerini söyledi. Genç teknik adam, “Biz son üç yıldır sömestr ve yaz tatillerinde 10’ar gün süreyle Erzurum’da kamp yapıyoruz. Bundan sonra da inanıyorum ki, Erzurum’da sık gidip geleceğiz. Erzurum kamp için ideal, burada Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, sağolsun tesislerin kapılarını bize sonuna kadar açtı. Çalışmalarımız çok güzel bir ortamda geçiyor.Buradaki kampı en iyi şekilde değerlendireceğiz. Geçen yıl Ankara’ya kaptırdığımız şampiyonluk sevincini bu sezon biz yaşayacağız” dedi.Takımın kamp antrenörü olan Denis Legersky de Erzurum’a hayran kaldığını belirterek, Buz Arena’nın da çok güzel bir tesis olduğunu söyledi. Denis Legersky, “Erzurum kampı mükemmel geçiyor. Sporcuların çalışma performansından memnunum” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.