Erzurum Haber

Erzurum Emniyeti’nden bir yenilik daha

Erzurum Emniyeti’nden bir yenilik daha
396 Kez
16 Mart 2013 - 13:09

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü, çağın bütün gereksinimlerini bünyesine kazandırıyor. İl Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, Erzurum için Emniyet Genel Müdürlüğü’nden canlı yayın ünitesi talebinde bulundu. Yıldız’ın bu talebini değerlendiren Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar’ın talimatıyla kente 3 G bağlantılı canlı yayın ünitesi gönderildi. Erzurum Radyo ve Televizyon Foto Film Şube Müdürlüğü’nün emrine tahsis edilen sistemle ilgili Başkent’te eğitime tabi tutulan polis memurları Ertan Ödemiş ve Harun Köse, son sistem cihazla ilgili kurs gördü. Ülkenin metropol kentlerinde bulunan sisteme sahip olan Erzurum Emniyeti, ilgili üniteyi doğal afet ve toplumsal olaylarda kullanacak. Emniyet Genel Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi’ne (AKKM) bağlı olarak gerçekleştirilen canlı yayın Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Erzurum İl Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız ve Kriz Merkezi tarafından izlenilebilecek. Sistem sayesinde doğal afet ve toplumsal olaylarla ilgili olası problemler hızlı bir analiz yapılarak anında çözüme kavuşturulacak.

“Modern gelişmeleri yakından takip ediyoruz”

Erzurum İl Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, modern gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyledi. Başmüdür Yıldız, “Sistem sayesinde doğal afetlerde, toplumsal olaylarda ve önemli günlerde, kriz bölgesinden AKKM Dairesi Başkanlığı’na canlı yayın yapılarak  daha hızlı, daha etkin ve doğru karar verebilme yetisi geliştirilecek. Yapılan talep üzerine şehrimize Liveu LU 40 canlı yayın cihazı ve bir de kamera gönderildi. Geliştirilen sistem sayesinde canlı olarak yayınlanan görüntüler, Emniyet Genel Müdürlüğü AKKM Dairesi Başkanlığı’nda, internet üzerinden  kullanıcı adı ve şifre girilerek izlenilebilecek” dedi. Yıldız, “Erzurum polisi modern gelişme ve yenilikleri yakından takip ediyor. Bu sistem sayesinde şehrimizde gerçekleşen olayları canlı olarak izleyip anında durum değerlendirmesi yapacağız. Sorunlara ortak akılla çözüm bulacağız” diye konuştu.

Sistem nasıl çalışıyor?

Liveu LU40  4G, 3G,  LAN (Kablolu) , WI-FI (Kablosuz) bağlantılarını destekler. LU40 ünitesi açıldıktan sonra tüm bağlantıları birleştirir ve ortak tek bir bant genişliği elde eder. LU40 görüntü aktarımını toplam bant genişliğini kullanarak alıcı sunucuklara iletir.

Her bir sunucu üzerinde SDI-HDMI-Composit çıkışlar vardır ve gelen görüntüler bu kaynaktan istenilen noktalara iletilebilir.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
DAİB’E YENİ HİZMET BİNASI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’UN BEKLENTİLERİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
2 BİN ÇOCUĞA BOT VE MONT
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’DAN HAVALANACAKLAR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BAN BAŞKAN YARDIMCISI OLDU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
EMRE AKAL ŞAMPİYON OLDU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERZURUM’DA MOTOSİKLET KAZASI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SEKMEN’DEN 24 KASIM MESAJI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
VAR’DA PROBLEM VAR!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ÜNEŞ’İN İSYANI VAR!

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.