Erzurum Haber

Erzurum ekonomisine katkısı büyük

Erzurum ekonomisine katkısı büyük
490 Kez
06 Şubat 2013 - 11:57

Erzurum AVM Genel Müdürü Kemal Ünal, 2009 yılından beri hizmet veren Erzurum AVM’nin kent ekonomisine önemli bir katkı sağladığını söyledi. Ünal, “Serbest piyasada rekabet her zaman için gerekli olan bir unsurdur. Bu nedenle yeni bir yatırımın yapılması gerektiğini düşünüyorum.”dedi.

2012 yılı içinde Erzurum AVM’yi kaç kişi ziyaret etti?

2012 yılı boyunca Erzurum AVM’yi 7,651,790 kişi ziyaret etti. Bu ziyaretçi sayısının sektörde dikkat çeken bir sayı olduğunu ve ziyaretçilerimizin ağırlıklı olarak ailelerden oluştuğunu söyleyebilirim.

2012 yılı içinde Erzurum AVM’de yapılan alışveriş oranı ve Erzurum AVM’nin Erzurum ekonomisine katkısı nedir?

Alışveriş oranını ölçmek çok zor, fakat biz bunu kişi başı harcama tutarı ile takip ediyoruz. Bu oranda ise yıldan yıla ciddi artışlar gösteriyoruz.

Hem ziyaretçilerimiz Erzurum AVM içerisinde bulunan markaları daha iyi tanıyorlar, hemde mağazalar müşterilerini daha iyi tanıyarak müşteri profiline uygun ürünler getirmeye özen gösteriyorlar. Bu da hem müşteri memnuniyetini hem de ticari başarıyı artırıyor.

Erzurum AVM’ye sadece Erzurumlular değil komşu olduğumuz il ve ilçelerden de ciddi anlamda ziyaretçi alıyoruz. Bu ziyaretçiler ihtiyaçlarını karşılamak için Erzurum AVM’ye geldiklerinde kalan zamanlarında yine şehirde zaman harcamaları ve konaklamaları ile harcamalarına devam ediyorlar.

Erzurum AVM içerisindeki mağazalarda yaklaşık 800 çalışan personel var. Yerel mağazalar, mağazalara sevkedilen ürünleri taşıyan kargo firmaları, fast food katındaki café ve restoranlarımızın günlük ürün ihtiyaçları, bakım-onarım hizmetleri, sigorta hizmetleri gibi çoğaltabileceğimiz pek çok kalemde Erzurum ekonomisine katkı sağlanmaktadır.

Erzurum AVM’nin 2012 yılı içinde yaptığı faaliyetler nelerdir?

Yıl içerisinde ziyaretçilerimizin ilgisini çeken aktiviteler düzenleyerek hem müşterilerimizi eğlendirmeyi amaçladık hem de zaman zaman kampanyalar düzenleyerek onların yapmış olduğu alışverişleri hediyelerle ödüllendirdik.

2012 yılının başlangıcında Erzurum AVM olarak sosyal medya platformunda da yer alarak müşterilerimize sanal dokunuşlar gerçekleştirdik. İnsanlar sayfaları takip ettikçe ödüller kazandılar.

Sadakat programı çerçevesinde oluşturmuş olduğumuz Kadınlar Kulübü ve Çocuk Kulübü projelerimizi geliştirerek hem onları özel müşteri statümüze yerleştirdik , hem de zaman zaman üyelerimizle biraraya geldik. Hatta Kadınlar Kulübü projemiz ile ICSC ( International Council of Shopping Centers ) tarafından 2012 Solal Marketing Ödülü ile taçlandırıldık.

Yetişebildiğimiz ve bütçemizin elverdiği kadarıyla ihtiyacı olan kişi ve ailelere yardım etmeye çalıştık. İhtiyacı olan aileler için Ramazan paketleri oluşturarak Palandöken Belediyesi kanalıyla kendilerine ulaştırdık. Bir müşterimizin eskiyen tekerlekli sandalyesini yeniledik. İlkadım Anaokulunu’nun onarım masraflarının bir kısmını üstlenerek bulunmuş olduğu bölgeye tekrar kazandırdık. Yine ziyaretçilerimizin katkısıyla kitap toplama kampanyası düzenledik ve bu kampanya sonucunda iki okula toplam 800 adet kitap bağışı yapıldı. Bağışlanamayacak durumda veya test kitabı niteliğinde olan yaklaşık 2,000 adet kitap ise geri dönüşüme kazandırılarak doğaya katkı sağlandı.

Erzurum AVM’nin 2013 hedef ve çalışmaları nelerdir?

2013 yılında, yukarıda bahsettiğim değişiklik süreci devam ederek bölge halkının ihtiyaçlarını daha fazlasıyla gidermeye ve karşılamaya çalışacağız.Bu bağlamda yıl içerisinde yoğun aktivitelerimiz ve sosyal sorumluluk çalışmalarımız olacak ve yine sizin aracılığınızla bunların duyurusunu yapacağız.

Erzurum’da ikinci bir AVM’ye ihtiyaç var mı? İhtiyaç varsa ya da yoksa sebepleri nelerdir?

Serbest piyasada rekabet herzaman için gerekli olan bir unsurdur. Bu nedenle yeni bir yatırımın yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Böylesine büyük bir yatırımı yapacak olan firmalar zaten gerekli fizibilite çalışmalarını yapmadan herhangibir yatırım kararı almazlar.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
58 YILDIR HİZMET VERİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KOP DAĞI’NDA MAHSUR KALDILAR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BB ERZURUMSPOR TUR ATLADI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
PERSONELE TAM DESTEK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HDP’Lİ ALÇAK!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ÖLÜMLE DANS
GÜNLÜK HABER AKIŞI
OTOMOBİL ŞARAMPOLE UÇTU

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.