Erzurum Haber - 24 Ağustos 2019, Cumartesi

Erzurum eğitimine taze kan

29 Ocak 2019, 10:38
Erzurum eğitimine taze kan

2018-2019 eğitim ve öğretim yılına 1100 öğretmen açığı ile başlayan Erzurum’a Milli Eğitim Bakanlığı 536 yeni öğretmen ataması yaptı. Önümüzdeki hafta tercih yapacak öğretmenlerin görev yerleri güney ve kuzey ilçeler olacak.

Sevda Güneş/Pusula

2018-2019 eğitim ve öğretim yılına öğretmen eksiği ile giren Erzurum’a sömestre tatilinde yeni öğretmen ataması yapıldı. Erzurum genelinde 1100’ün üzerinde öğretmen açığı bulunuyordu. Milli Eğitim Bakanlığı bu sayıyı aşağı çekmek için Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen talebi dikkate aldı ve yarıyıl tatilinde 536 öğretmenin atamasını gerçekleştirdi.

Konu hakkında bir açıklama yapan Erzurum Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, “Yeni eğitim ve öğretim yılına 1100’ün üzerinde öğretmen açığı ile başladık. Bu açığı ücretli öğretmenler ile karışılamaya çalıştık. Sezon başından itibaren öğretmen açığına ilişkin raporlarımızı bakanlığımıza ilettik. Milli Eğitim Bakanlığımız yarıyıl tatilinde Erzurum’da görev almak üzere 536 öğretmenin atamasını gerçekleştirdi. Bu atamalarla öğretmen açığımızı minimize etmiş olacağız. Emeği geçenlere teşekkürü bir borç bilirim” dedi

İlçelerde görev alacaklar

Ataması yapılan öğretmenlerin bu hafta başı tercihlerini yapacaklarını hatırlatan Kaygusuz, “ Özellikle güney ve kuzey ilçelerinde sorun yaşıyorduk. En fazla öğretmen açığını bu bölgelerimizde bulunuyor. Yeni atanan arkadaşlarımızı merkezden ziyade bu ilçelerimizde değerlendireceğiz. Merkezde iş yükünü engelleyecek bir açık görünmüyor” ifadelerini kullandı.

Erzurum eğitimine taze kan Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*