Erzurum Haber - 03 Temmuz 2020, Cuma

Erzurum Cumhuriyet Caddesi esnafı tedirgin

4 Haziran 2020, 13:13
Erzurum Cumhuriyet Caddesi esnafı tedirgin

Erzurum/zirve2000 Erzurum Cumhuriyet Caddesi esnafı, işyerlerinin yıkılıp yıkılmayacağı konusunda bir tebligat yapılmadığı için tedirginlik yaşıyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Kale çevresi ‘Kültür Yolu Projesi’nin tamamlanmasının ardından yıkılacağı belirtilen Ulu Cami ile eski hükümet konağı arasındaki işyerlerinin ne zaman yıkılacağı ise merak konusu oldu. Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin bu alanda kamulaştırma yapılacağını bildirmelerinin ardından kendilerine tebligat yapılmasını bekleyen işyeri sahipleri, büyük bir tedirginlik yaşıyor. Bu tür söylemlerin kendilerini tedirgin ettiğini ve huzursuzluk yaşadıklarını belirten işyeri sahipleri, konunun biran önce açıklığa kavuşturulmasını istiyorlar.

Aylardır huzursuzluk içerisinde işyerlerini açtıklarını söyleyen işyeri sahipleri, “İşyerlerimiz yıkılacak mı, yıkılmayacak mı? Bir türlü net bir açıklama yapılmıyor. Bizlere her hangi bir tebligat yapılmadı. Her sabah işyerlerimizi moralsiz açıyoruz. Bu konuda resmi bir açıklama yapılması halinde, bizde kendimize yeni işyerleri ararız. Çünkü biz yıllardır ekmeğimizi bu işyerlerinden kazanıyoruz. Yarın gelip ‘hadi çıkın buraları yıkacağız’ derlerse onlarca işyeri sahibi ortada kalır. En azından bir resmi açıklamaya yaparak, hangi tarihte kamulaştırmaya başlanacağı söylenmelidir. Bizlerde bu açıklamaya göre, kendimize bir yol haritası belirleriz”diye konuştular.

Erzurum Cumhuriyet Caddesi esnafı tedirgin Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*