Erzurum Haber

Erzurum Asr-ı Saadet’e yolculuk yaptı

Erzurum Asr-ı Saadet’e yolculuk yaptı
364 Kez
25 Şubat 2013 - 16:19

Erzurum Asr-ı Saadet’e yolculuk yaptı

ERİH DER tarafından düzenlenen Asr-ı Saadet’e Yolculuk programı büyük ilgi gördü.

Muhiddin YAZICIOĞLU / ERZURUM

Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği (ERİH-DER), tarafından düzenlenen programda Erzurumlular Asr-ı Saadet’e Yolculuk yaptı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen Asr-ı Saadet’e Yolculuk programı, gecenin  sunuculuğunu yapan Abdullah Çelik’in şiirleriyle başladı.  Programın açılış konuşmasını ERİH-DER Başkanı Nuri Toparlak yaptı. Toparlak,“Kutlu Doğumu Haftası’nı karşılama mahiyetinde “Asr-ı Saadet’e Yolculuk” programını düzenledik. Prof. Dr. Necmettin Nursacan’ın programının yoğunluğu olmasından dolayı program biraz erkene yaptık. ERİH-DER olarak programlarımız devamı gelecek. 17 Mayıs’ta İbrahim Hakkı Hazretlerini anma ve Ramazan etkinliklerimizde olacaktır” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Erzurum’un yetiştirdiği İbrahim Etem, ilahileriyle salonu neşelendirdi.  ERİH-DER Semazen Grubu da Etem’in ilahileriyle sahne de yerini almasıyla 7’de 70’e izleyiciler üzerinde manevi atmosfer oluşturdu. ERİH-DER Semazen Grubu’nun en küçük üyesi olan 4 yaşındaki Ömer Faruk’un  sema gösterisini izleyiciler cep telefonlarıyla görüntüledi.

Geceye onur konu olarak katılan Eski Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Nursaçan, da Hz. Muhammed’in manevi kişiliğini, güzel ahlakını, örnek davranışlarını, Mekke ve Medine günlerini izleyicilere anlatarak Erzurumluları adeta Asr-ı Saadette yolculuğa çıkardı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.