Erzurum Haber

Ertürk kardeşler tarih yazıyor

Ertürk kardeşler tarih yazıyor
731 Kez
01 Haziran 2015 - 11:27

Erzurum/zirve2000 Türkiye ve Avrupa minderlerinde başarıdan başarıya koşan Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin iki kardeş güreşçisi Murat Ertürk ve Ahmet Ertürk büyük hedefler peşinde koşuyor. Murat Ertürk, Rio Olimpiyatları’nda tarih yazmak istiyor.

Nurullah PALA/ERZURUM-ÖZEL HABER
Onlar, Pasinlerli mütevazi bir ailenin çocukları… Her Pasinlerli gibi adeta doğuştan pehlivan doğan iki kardeş… Murat Ertürk ve Ahmet Ertürk, Pasinler’in bağrından çıkan iki başarılı pehlivan. Erzurum’u Türkiye şampiyonalarında başarı ile temsil ederken, Türkiye’de adına Uluslararası güreş arenasında önemli başarılara imza attılar. İmza atmaya da devam ediyorlar. Erzurum’da yetiştikten sonra Ankara Şekerspor’da güreş yapan Murat Ertürk ve Ahmet Ertürk, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in, “Erzurum’a geleceksiniz” teklifine, tereddütsüz ‘Evet’ diyerek soluğu geçtiğimiz kış Erzurum’da almıştı. Tokat’ta yapılan Süper Lig Müsabakaları’nda Erzurum adına mindere çıkan Murat Ertürk ve Ahmet Ertürk, Erzurum adına önemli müsabakalara imza atmanın gururunu yaşadı. Teknik Patron Fikret Polat ile antrenörler İlhami Topaloğlu ve Fahrettin Ertürk yönetiminde Süper Ligde kalıcı olan Büyükşehir Belediyesi, 2015-2016 sezonunda güreşçe Türkiye şampiyonu olup, Avrupa’ya açılmak isterken, burada Murat Ertürk ve Ahmet Ertürk’e de büyük görev düşecek.
Murat Ertürk’ün hedefi olimpiyat şampiyonluğu
Pasinlerli güreş tutkunu Necmettin Ertürk’ün oğulları Murat Ertürk ile Ahmet Ertürk, minderde yeni başarılar peşinde koşuyor. Geçtiğimiz günlerde Antalya’da Uluslararası Güreş Turnuvasında başarılı olan Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin milli güreşçisi Ahmet Ertürk, 22-24 Haziran 2015 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan Gençler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda mindere çıkacak. Milli güreşçi şimdiden şampiyonluğu hedeflerken, kendisine en büyük desteği de ağabeyi Murat Ertürk veriyor. Son Avrupa derecesini Polonya’da yapılan U23 Yaş Ümitler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda kazanan ve üçüncülük madalyasını Türkiye’ye getiren Murat Ertürk, gözünü 2016’da Brezilya’nın Rio şehrinde yapılacak olan Yaz Olimpiyatlarına çevirdi. Erzurumlu pehlivan, Hamza Yerlikaya, Rıza Kayaalp gibi Olimpiyatlarda tarih yazan bir güreşçi olarak tarih sayfalarındaki yerine almak için çok çalışıyor. Milli güreşçi geçtiğimiz yıl da gençler kategorisinde Avrupa ve dünya üçüncüsü olmuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.