Erzurum Haber

Erdoğan şiirlerini okumuştu…

Erdoğan şiirlerini okumuştu…
703 Kez
10 Nisan 2015 - 11:14

Erzurum/zirve2000 Merkez Bankası’nın yeni Meclis Üyesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şiirlerini okuduğu Prof.Dr.Nurullah Genç oldu.
Merkez Bankası 83. Genel Kurulu’nda yapılan seçimde Banka Meclisi’nde görev süresi dolan Necdet Şensoy yeniden seçilirken, Abdullah Yalçın’ın yerine Prof.Dr.Nurullah Genç geldi.

2012 yılı sonundan bu yana SPK Başkanvekilliği görevini yürüten Genç, Şubat ayında AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için istifa etmişti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1999 yılında çıkan “Bu Şarkı Burada Bitmez” başlıklı şiir albümünde Prof.Dr.Nurullah Genç’in “Hayat Limanında Demirleyen Yelkeniyle” ve “Beni Yakışına” şiirlerini okumuştu. Nurullah Genç, Merkez Bankası’nda çalışırken şiirle arasının nasıl olacağını bilmediğini ama şiirin hep içinde olduğunu söyledi.
Nurullah Genç’in Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından okunan şiirinden bir dörtlük

HAYAL LİMANINDA DEMİRLEYEN YELKENİYLE
Bilseydin; baharımdı seni bana getiren
bir vedaya ağlayan içli melekler gibi
anlasaydım, ülkemden hazineler götüren
her bakışı öteden birini bekler gibi..
NURULLAH GENÇ KİMDİR?
1983 Yılında Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Aynı üniversitede Yüksek Lisansını tamamladı. Yine aynı üniversiteden Doktor, Doçent ve Profesör unvanlarını aldı.
Şu anda İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi’nde Öğretim Üyesidir. Aynı okulda Liderlik Analizi, İşletme Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon, Uluslararası İşletmecilik derslerini vermektedir. Yıllardır işletme yönetimi kapsamında pek çok işletmeye danışmanlık yapan ve eğitimler gerçekleştiren Genç, proje uygulama ve stratejik planlama alanlarında da hizmet vermektedir.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.