Erzurum Haber

ER MEYDANLARINDAN SURVİVOR’A

ER MEYDANLARINDAN SURVİVOR’A
1.433 Kez
06 Ocak 2021 - 12:45

Erzurum/zirve2000 Bir süre önce Kovid-19 illetine yenik düşen Avrupa Şampiyonu efsane güreşçi Reşit Karabacak’ın oğlu olan güreşçi Yunus Emre Karabacak, Survivor 2021’de  Gönüllüler Takımı’nda yarışacak.

Nurullah PALA/PUSULA

Survivor Türkiye 2021 gönüllüler kadrosu belli oldu. TV8 ekranlarında 9 Ocak Cumartesi günü başlayacak olan Survivor 2021’de  bir süre önce Kovid-19’a yenik düşen eski Avrupa Şampiyonu efsane güreşçi Reşit Karabacak’ın oğlu güreşçi Yunus Emre Karabacak da yer alacak. Gönüllüler Takımında  yarışacak olan Dadaş güreşçi merak edilen isimler arasındaki yerini aldı.

Kırkpınar’da derece yaptı

Survivor Gönüllüler kadrosunda yer alan Yunus Emre Karabacak, 11.02.1990 tarihinde Erzurum’da doğdu. Bursa’da yaşayan Karabacak, 20 senedir güreş yaptığını belirtti. Yıldızlar gençler Türkiye’de dereceleri olan Yunus Emre Karabacak, ayrıca Kırkpınar’da 3 kere dereceye girmiş bir pehlivan.

Yunus Emre Karabacak, liseyi Atatürk Anadolu lisesi Spor bölümünde okudu. Balıkesir üniversitesi BESYO antrenörlük bölümünden mezun oldu. 2015’de üniversiteler arası Türkiye şampiyonluğu olan Yunus Emre Karabacak, Bursa Osmangazi spor kulübünde spor hayatına devam ediyor.

Başarılar Emre Karabacak

Erzurum Güreş İl Temsilcisi Battal Alpkılıç, hemşehrimiz Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği Survivor 2021’de Yunus Emre Karabacak’ın yarışacak olmasının kendilerini sevindirdiğini belirterek, başarı dileğinde bulundu.

Alpkılıç, “2021 Survivor’a katılacak olan Başaltı Pehlivanı Dadaşlar Diyarı Erzurumlu Avrupa Şampiyonumuz Reşit Karabacak’ın Oğlu Emre Karabacak`a Başarılar Dileriz” dedi.

ER-GÜR-DER Başkanı İzzet Uçan da, Survivord 2021’de Gönüllüler Takımında yarışacak olan Erzurumlu güreşçi Yunus Emre Karabacak’a başarı dileklerini iletti.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.