Erzurum Haber - 08 Aralık 2019, Pazar

Enes Kanar hakem kurbanı oldu

8 Ağustos 2019, 16:09
Enes Kanar hakem kurbanı oldu

Erzurum/zirve2000 Palandöken Belediyesi Spor Kulübünün genç eldiveni Enes Kanar, Gürcistan’da yapılan Avrupa Şampiyonasında büyük bir haksızlığa uğradı. Enes Kanar 5-0 alacağı karşılaşmayı hakemlerin taraflı tutumuyla kaybetti.

Gümüşhane’de düzenlenen Türkiye Şampiyonasında, şampiyon olan Palandöken Belediyesi Spor Kulübü boksörlerinden Enes Kanar, Türkiye’yi temsil etmek için Gürcistan’ın Başkenti Tiflis’e gitti. 46 kilogramda 02-12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen Avrupa Şampiyonasında, Türkiye adına şampiyon olmak için ringe çıkan Enes Kanar, çeyrek final karşılaşmasında hakemlerin kurbanı oldu. Karşılaşma boyunca üstün bir maç çıkaran Enes Kanar, spor adamlarının “5-0 alır” dediği maçta üzülen taraf oldu. Enes Kanar, hakemlerin kararıyla karşılaşmayı Belaruslu rakibi karşısında kaybetmiş oldu.
Kararın açıklanmasından sonra üzüntüsünü gizleyemeyen Enes Kanar, ringi ağlayarak terketti.

Palandöken Spor Kulübü Başkanı ve Milli Takımlar Baş Antrenörü Gürkan Sönmez, “Bu bir rezalet. Karşılaşma boyunca üstün bir maç çıkaran Enes Kanar’ın hakkı göz göre göre yenilmiştir. Rakibi bile mağlubiyeti kabullenmişken, hakemlerin ortak kararıyla Enes ringten mağlup edilerek indi. Sporcumuzun hakkı yenilmiştir. Hiçbir şekilde bu muameleyi haketmedik.”dedi.

Enes Kanar hakem kurbanı oldu Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*