Erzurum Haber

ENER raylı sistemde ısrarlı

ENER raylı sistemde ısrarlı
535 Kez
29 Nisan 2015 - 17:54

Erzurum/zirve2000 Erzurum Düşünce ve Strateji Merkezi Başkanı Vahdet Nafiz Aksu, “Seçim öncesinde ülke çapında vizyon projelerin gündeme alınması, tartışılması ve üzerinde mutabakata varılmasını çok olumlu buluyoruz. Bu çerçevede, şehrimiz için önemli gördüğümüz Erzurum’un “Hafif Raylı Sistem Projesi” yeniden gündeme alınmalı” dedi.
Aksu’nun konuyla ilgili açıklaması şöyle: “Sayın Cumhurbaşkanımız gibi Sayın Başbakanımızın da ulaşım sistemlerine olan yakın ilgisini ve merakını biliyoruz. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu bu ilgisini Konya metrosunun müjdesini vererek bir kere daha göstermiş oldu. Evet, 5 üniversiteyi, hastaneleri birbirine bağlayacak ve 5 yılda tamamlanacak olan bu proje gerçekten Konya için önemli. Bize göre Konya için bu proje ne kadar önemli ise Erzurum için de “Hafif Raylı Sistem Projesi” o kadar önemlidir.
2011 seçimleri öncesinde detaylı bir çalışma sonrası açıkladığımız bu proje ile uydu kentlerimiz, hastanelerimiz, üniversitelerimiz, kayak tesislerimiz, otellerimiz birbirine bağlanacak. 100 bini aşkın öğrencimiz, ağır kış şartlarında duraklarda üşümekten kurtulacak; rahat, konforlu ve daha hızlı ulaşım imkânına kavuşacak. Kış turizmimiz için de hayati önem taşıyan bu proje, geleceğin büyük ve çağdaş Erzurum’una çok yakışacak. Bu çerçevede şehrimiz için önemli gördüğümüz Erzurum’un “Hafif Raylı Sistem Projesi” yeniden gündeme alınmalı, tartışılmalı, olgunlaştırılmalı.
Demokrasi şöleni olan seçim ortamı buna vesile kılınmalı. Tüm siyasi partilerimizin muhterem adaylarının bu projeye ilgisini diliyoruz. Özellikle yerel yöneticilerimizin bu konuya daha dikkat ve titizlikle eğilmelerini bekliyoruz.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.