Erzurum Haber

En fazla İspir sallandı

En fazla İspir sallandı
314 Kez
11 Haziran 2013 - 11:31

Onur SAĞSÖZ / PUSULA

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre Erzurum’da son 30 gün içinde tam 45 deprem meydana geldi. Büyüklükleri 2,0 ile 3,5 arasında değişen sarsıntıların merkez üssü en çok İspir oldu. En son deprem ise dün akşam saat 20.41’de Hınıs’ta meydana geldi.  ­

Erzurum’un Hınıs ilçesinde 2,9 büyüklüğünde hafif şiddetli bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesinden alınan bilgilere göre; merkez üssü Erzurum’un Hınıs ilçesine bağlı Mutluca Köy’ünde dün akşam saat 20.41 sularında meydana gelen depremin derinliğinin 3.8 kilometre, şiddetinin ise 2,9 olduğu belirtildi. Depremde herhangi can ve mal kaybı yaşanmadı.

Bu arada Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Deprem Dairesi Başkanlığı istatistiklerine göre son 30 gün içinde Erzurum tam 45 kez sallandı. Büyüklükleri 2.0 ile 3,5 arasında değişen sarsıntıların merkez üssü çoğunlukla İspir oldu. Erzurum’da da hissedilen sarsıntıların merkez üssü İspir’den sonra Aşkale, Horasan, Oltu ve Ilıca olarak tespit edildi. Uzmanlar, ‘Enerji boşalması’ olarak tanımlanan bu sarsıntıların büyük depremlerin habercisi olmadığını anımsattı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.