Erzurum Haber - 24 Ağustos 2019, Cumartesi

Emin Genişel Türkiye Şampiyonu oldu

22 Nisan 2019, 15:58
Emin Genişel Türkiye Şampiyonu oldu

Erzurum/zirve2000 Mersin’de yapılan Liselerarası Yıldızlar Boks Şampiyonası’nda 64 kilo sporcusu Emin Genişel, Türkiye Şampiyonu oldu.

14-18 Nisan tarihleri arasında Mersin’de yapılan Liselerarası Yıldızlar Boks Şampiyonası’nda Erzurum Palandöken Gençlik Spor Kulübü sporcusu Emin Genişel rakiplerine ringleri dar etti. Boks Millî Takım Baş Antrenörü Gürkan Sönmez ve antrenör Erol Çavuşoğlu’nun yetiştirdiği 64 kilo sporcusu Emin Genişel Türkiye Şampiyonu oldu. Erzurum’a madalya alarak dönen Emin Genişel, spor adamları tarafından gelecek vadeden sporcu olarak gösteriliyor.

Boks Millî Takım Baş Antrenörü Gürkan Sönmez, Mersin’de yapılan Liselerarası Yıldızlar Boks Şampiyonası’nda sporcularının elde ettiği başarıdan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Sönmez,” Sporda en büyük yatırım, alt yapıya yapılan yatırımdır. Bu sözün ne kadar doğru olduğunu aldığımız başarılı sonuçlarla görüyoruz. Altyapıda önemli başarılar alıyoruz. Bu sporcularımız daha büyük şampiyonluklar kazanacak, ülkemizi Avrupa ve Dünya şampiyonalarında temsil edecekler”dedi.

Antrenör Gürkan Sönmez, Muğla’nın Marmaris ilçesinde yapılan Yıldızlar Türkiye Boks Şampiyonası’nda 54 kiloda birinci olarak Türkiye Şampiyonluğunu kazanan Erzurum Palandöken Gençlik Spor Kulübü sporcusu İbrahim Otcu’nun 23-30 Mayıs tarihleri arasında Romanya’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edeceğini söyledi.
gurkan sonmez (1)

gurkan sonmez (2)

gurkan sonmez (3)

gurkan sonmez (4)

Emin Genişel Türkiye Şampiyonu oldu Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*