Erzurum Haber

Elektrikli araç test sürüşünde…

Elektrikli araç test sürüşünde…
727 Kez
20 Mayıs 2015 - 19:07

Erzurum/zirve2000 Tasarımı ve üretimi Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından yapılan ATAKAR II elektrikli aracının ilk test sürüşü, Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak tarafından gerçekleştirildi.
Tamamı üniversitenin imkânlarıyla ve Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak himayelerinde yürütülen çalışmalarda, aracın mekanik tasarımı Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü tarafından, elektrik bileşenlerinin tasarımı ise Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü tarafından gerçekleştirilerek üretimi aynı fakültenin AR-GE ve İnovasyon Laboratuvarında sağlandı. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Yaşar Totik projeyi yakından takip etmiş ve öncelikle amaçlarının öğrencilerin bilgi ve deneyimlerinin artırılması olduğunu belirtti. Totik, ayrıca gerek Fakülte, gerekse ATAKAR projelerine sağladığı desteklerden dolayı Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak’a teşekkürlerini sundu.
Rektör Koçak, öğrencilerin yaptığı ve yapacağı bütün çalışmaları desteklemekten büyük mutluluk duyduğunu, yapılan her yeni çalışmanın kendisi için büyük önem arz ettiğini belirterek, öğrencilere bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.