Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

Elektrik sayacında uyuşturucu

19 Mart 2014, 10:40
Elektrik sayacında uyuşturucu

Elektrik sayacında uyuşturucu

Erzurum Emniyet Müdürlüğü KOM Şube ekiplerince düzenlenen operasyonda  36 adet elektrik sayacının içerisine özenle yerleştirilmiş piyasa değeri 236 bin euro olan 15 kilo 738 gram eroin ele geçirildi.

HABER MERKEZİ

Erzurum Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince  yapılan operasyonda  elektrik sayacı içerisine yerleştirilmiş, 15 kilo 738 gram eroin ele geçirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, polis uygulama noktasından geçiş yapmak isteyen bir yolcu otobüsü durdurdu. Otobüsün bagaj bölümünde Uyuşturucu Madde Arama Köpeği Çapkın marifeti ile detaylı aramaya yapıldı. Arama köpeğinin D.B isimli şahsa ait kapalı karton koliye tepki vermesi üzerine, paket görevlilerce açıldı ve içerisinde 36 adet dijital elektrik sayacı olduğu görüldü. Elektrik sayaçlarında yapılan detaylı incelemede, içlerine büyük özen gösterilerek eroin maddesi yerleştirildiği ve dışarıdan farkedilemeyecek şekilde kapatılarak orijinal görünümünün kazandırıldığı belirlendi. Koli içerisinde piyasa değeri yaklaşık 236 bin euro olan ve toplam ağırlığı 15 Kilo 738 gram gelen uyuşturucu eroin maddesi ele geçirildi. Şüpheli D.B “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Nakletmek” suçundan sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*