Erzurum Haber

Eğitime katkı sunanlara plaket

Eğitime katkı sunanlara plaket
1.607 Kez
28 Haziran 2019 - 16:01

Erzurum/zirve2000 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, incelemelerde bulunmak üzere geldiği Erzurum’da eğitime katkı sağlayan Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve hayırseverler iş adamlarına plaket verdi. Eğitimciler ile de bir araya gelen Bakan Selçuk, 2023 eğitim vizyonu doğrultusundaki görüşlerini paylaştı.

Manolya BULUT-PUSULA
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir dizi çalışma ve ziyaretlere katılmak üzere geldiği Erzurum’da Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve hayırseverler iş adamları ile bir araya geldi.
Bakan Selçuk, Müceldili Konağında gerçekleşen yemekli toplantıda eğitim alanında yürütülen çalışmalara destek veren STK temsilcileri ve hayırseverler iş adamlarına teşekkür belgesi vererek desteklerin artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Eğitime verilen desteğin kutsal olduğunu hatırlatan Bakan Selçuk, “ Toplantıda iş insanlarımızla, hayırseverlerimizle eğitim konularında bazı değerlendirmeler yapabildik. Erzurum’un bu atmosfer içinde geleceğe dönük olan projeksiyonundan gerçekten çok etkilendim. Eğitim sistemindeki bu gelişmeleri görmek bende mutluluk uyandırdı. Geleceğe dair planlarımızı, umutlarımızı daha yüksek skalalara doğru çıkarmak noktasında umut doğurdu. Ben okul yaptıran tüm kardeşlerimizi yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Plaket verilen hayırseverler:
ERÇİMSAN Adına Fatih Yücelik
TOBB Adına Aykut Koç
İş Adamı Hüseyin Yavuz
Kızılay Erzurum Şube Başkanı Hüseyin Bozhalil
İş Adamı Niyazi Çakmakçı Adına İsmail Kelpetin
İller Bankası Bölge Müdürlüğü Adına Dündar Can
hüseyin yavuz
Ardından eğitimciler ile görüşmek üzere Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ne geçen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’ etkinliğine katıldı. Çıkışta Erzurum Valiliğini ziyaret eden Bakan Selçuk, “ Erzurum’un eğitim sistemi, parametreleri, göstergeleri hakkında istişarede bulunmak ve kentteki eğitimin niteliğini arttırma noktasında görüşlerimizi paylaştık. Bu bağlamda öğretmenlerimizle bir araya gelmek, onlarla sohbet etmek ve onların 2023 eğitim vizyonu doğrultusundaki görüşlerini hep birlikte ele almak imkânı da doğmuş oldu” dedi.

Bakan Selçuk’a eşlik eden Erzurum Valisi Okay Memiş ise şunları söyledi;
“Hem 11bin 500 öğretmenimizin hem öğrencilerimizin hem bizim bütün Erzurum’un gönlünü fethettiniz. Bize güç kattınız. Erzurum hakikaten eğitime önem veren bir il. Kadimden beri. Çifte Minareli Medrese Anadolu’nun ilk üniversitelerinden. Hem üniversitelerimiz hem de ilkokul, ortaokuldan başlamak üzere lise çağındaki toplam 155 bin öğrencimizle eğitim öğretim hizmetlerini sürdürüyoruz. Sizin vizyonunuz tüm Türkiye’yi olduğu gibi hepimizi kapsadı. Gönülden yapılması gerektiğini, fedakâr öğretmenlerimizle bu işin gerçekten severek yapıldığı takdirde çok şeyin dönüşebileceğini fark ediyoruz. Bu işin örneklerini memnuniyetle görüyoruz. Çocuklarımızı hem milli hem yerel değerlerle yetiştirmeye gayret ediyoruz. Teknolojiye hâkim, sadece tüketen değil üreten ve bilime hâkim nesiller yetiştirmeye gayret ediyoruz. Bir değişim içerisindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 vizyon hedeflerine ulaşmanın eğitimden geçtiğini kesinlikle biliyoruz. Velilerimizle, öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle, yöneticilerimizle birlikte buna çabalıyoruz.”

Büyükşehir’i ziyaret etti
Bakan Selçuk, valiliğin ardından Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Mehmet Sekmen’le görüştü. Başkan Sekmen, makamında ağırladığı Bakan Selçuk’a Erzurum’da eğitim alanında yapılan yatırımlar ve çalışmaları anlattı.

Yarınlara yapılan yatırımdır
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum’un tarihi geçmişinden bahsedilirken daima ‘ilim şehri’, ‘eğitim ve irfan şehri’ gibi tanımların yapıldığını kaydederek, “Biz Erzurum’un dün olduğu gibi bugün de bu niteliklerini koruması ve gelecek nesillere aktarması için çalışıyoruz” dedi.

Erzurum’da eğitime destek anlamında birçok çalışmaya imza attıklarını kaydeden Başkan Sekmen, “Okullarda öğrenim gören yavrularımızın her türlü ihtiyacını gördüğümüz gibi, onların okul dışı zamanlarını da verimli bir biçimde değerlendirebilmeleri için onlarca bilgi evi kurduk, kütüphaneler hizmete açtık. Bu süreçte okullarımızı da yalnız bırakmadık. Binlerce okulumuzun bakım ve onarımından, gerçekleştirdikleri her türlü eğitim etkinliğine de destek olduk, yanlarında bulunduk. Öğrencilerimiz için kurslar açtık, eğitim programları organize ettik. Şehrimizin birçok noktasında açtığımız mesleki eğitim merkezlerimizle gençlerimizin meslek edinmelerine katkıda bulunduk, on binlerce insanımızı nitelikli işgücü haline getirdik. Çünkü biz biliyoruz ki, en büyük yatırım eğitime ve insana yapılan yatırımdır. Eğitime yapılan yatırım, yarınlara yapılan yatırımdır” diye konuştu.

Başkan Sekmen’e teşekkür
Milli Eğitim Bakanı. Ziya Selçuk ise, ziyarette yaptığı değerlendirmede; Erzurum’un tarihsel derinliğine ve eğitim kenti hüviyetine dikkat çekti. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim yatırımlarının yanı sıra eğitime yaptığı doğrudan ve dolaylı tüm katkılardan haberdar olduklarını anlatan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Başkan Sekmen’e teşekkür etti. Ziyaretin sonunda Bakan Selçuk, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve beraberindekilerle birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.