Erzurum Haber

Eğitim alıyorlar

Eğitim alıyorlar
355 Kez
01 Nisan 2015 - 15:16

Erzurum/zirve2000 O Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde görev yapan ve tabanca taşımaya haiz memurlar için, Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle 9 mm tabancaların teorik ve uygulamalı eğitimleri verildi.
Bakanlar kurulunca kabul edilen 22 Ocak 2007 gün ve 2007/11633 sayılı kararname ile Orman Bölge Müdürlüğünde görevli tabanca taşımaya haiz memurlar için, Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü ile Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde 9 mm tabancaların teorik ve uygulamalı eğitimlerine başlandı. Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü ile Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü koordinasyon ve işbirliğinde uygulanan “Teorik ve Uygulamalı Silah Bakım- Kullanım Eğitimi” gerçekleşti. Eğitim programı kapsamında Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde görevli silah taşıyan personele, Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü yardımcı personelleri refakatinde öncelikle İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Yerleşkesinde teorik eğitim aktarımında bulunularak, akabinde açık hava atış alanında uygulamalı eğitim yapıldı.
Eğitime Erzurum Orman Bölge Müdürü M. Salih Çetiner, Bölge Müdür Yardımcıları Recep Temel, Zekeriya Beyazlı, Şube Müdürleri, Orman İşletme Şefleri ve Muhafaza memurları katıldı. Eğitime katılım sağlayan personellerin başarı gösterdiği belirtilen uygulamalar kapsamında gerek emniyetli ve etkili silah kullanma ve silah bakım teknikleri konularında detay bilgiler aktarıldı. Eğitime katılan personele sertifikalarını Bölge Müdürü M. Salih Çetiner ile Özel Harekat Şube Müdürü Ali İhsan Samsunlu verdi.
Bölge Müdürü M. Salih Çetiner, silah atış eğitiminde gösterdikleri yakın alakadan dolayı Özel Hareket Şube Müdürü Ali İhsan Samsunlu ve ekibine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.