Erzurum Haber

Dünya Gençler Snowboard Şampiyonası başladı

Dünya Gençler Snowboard Şampiyonası başladı
478 Kez
03 Mart 2013 - 12:55

Erzurum’da düzenlenen Dünya Gençler Snowboard Şampiyonası’nın açılış töreni Türk Telekom Kayakla Atlama Kuleleri önünde gerçekleşti.
Kortej ve halk oyunları gösterileriyle başlayan şampiyona 10 gün sürecek. 17 ülkeden 400 sporcunun katıldığı şampiyona Palandöken dağında gerçekleştirilecek.
Kortej yürüyüşünün ardından Atatürk Üniversitesi Bindallı Halk Oyunları ekiplerinin folklor gösterileri ve Grup Bir’in konserinin ardından şampiyona açılış töreni sona erdi. Yarışlar yarın Palandöken dağında erkek ve kadın sporcular kategorisinde başlayacak.
Snowboard Junior World Championships, 1-10 Mart 2013 tarihleri arasında Erzurum’da gerçekleştiriliyor. Uluslar arası Kayak Federasyonu(FIS), 17ncisi düzenlenen Snowboard Şampiyonası için Türkiye’yi seçti. İtalya ve İspanya’dan sonra Erzurum’da düzenlenen organizasyona rekor katılımla 34 ülkeden 400’e yakın sporcu geldi. 10 gün sürecek olan şampiyona kapsamında Snowboardcross, Parallel GS, Parallel slalom, Halfpipe ve Slopestyle olmak üzere 5 kategoride yarışılacak. Yarışmacılar yarın yapılacak olan Snowboardcrosss kategorisi için sıralama yarışlarını bugün tamamladılar.

İLK GÜN

Erzurum’da düzenlenen Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Snowboard Dünya Gençler Şampiyonası’nın ilk gün yarışları izleyenlerin adeta nefeslerini kesti.
Dünya Gençler Snowboard Şampiyonası Erzurum Palandöken Kayak Merkezinde devam ediyor. 17 ülkeden 400’e yakın sporcu birincilik için mücadele ediyor. İlk gün yarışları izleyenlerin adeta nefesini kesti. Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, 1-11 Mart tarihleri arasında Erzurum Palandöken’de düzenlenen Dünya Gençler Snowboard Şampiyonası’na 400’ü aşkın sporcu ve idarecinin katılmasının bir rekor olduğunu belirtti.
Öte yandan şampiyona nedeniyle Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri de arama kurtarma konusunda uzman köpeklerle görev aldı.
‘Roket’ ve ‘Gurbet’ isimli arama kurtarma köpekleri şampiyonada yabancı sporcuların ilgi odağı haline geldi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.