Erzurum Haber - 19 Ocak 2019, Cumartesi

Dualar büyük usta için

13 Şubat 2018, 11:01
Dualar büyük usta için

Erzurumlu Türk Halk Müziği Sanatçısı Mükerrem Kemertaş, yaşadığı İzmir’de hastaneye kaldırıldı.
Erzurumlu Türk Halk Müziği Sanatçısı Mükerrem Kemertaş, çok önemli bir ameliyat geçirdi. Gırtlak kanseri teşhisi konulan Kemertaş’ın, çok ciddi sıkıntılar çektiği ve midesine ameliyatla tüp takıldığı öğrenildi.

Dua bekliyor
İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören 80 yaşındaki usta sanatçı, sevenlerinden dua bekliyor. 1985 yılında İzmir’e yerleşen Mükerrem Kemertaş, çok sayıda önemli eseri seslendirdiği gibi özellikle Göç göç oldu göçler yola dizildi, Huma kuşu yükseklerden seslenir, Tutam yar elinden tutam, Bülbülün kanadı sarı ‘ gibi türkülerle sevenlerinin gönlünde taht kurdu. Usta Sanatçı için 2017 yılında vefa gecesi düzenlenmiş ve geceye çok sayıda ünlü isim katılmıştı.

Mükerrem Kemertaş kimdir?
1938 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. 1961 yılında Erzurum Halk Oyunları ve Halk Türküleri Derneği bünyesinde oluşturulan Doğudan Sesler Topluluğu’na katıldı. Topluluğun TRT Erzurum Radyosu için düzenli aralıklarla hazırladığı programlarda beş yıl boyunca görev aldı. 1966 yılında açılan sınavı kazanan Kemertaş, Erzurum Radyosu’na geçti. 1970 yılında TRT İstanbul Radyosu’na tayin olan sanatçı, 1985 yılında İzmir’e yerleşti ve TRT İzmir Radyosu’nda görevine devam etti. 2003 yılında TRT’den emekli olan Mükerrem Kemertaş, sanat hayatında sayısız esere imza attı.

Dualar büyük usta için Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*