Erzurum Haber

‘Dostlara özel klasikler’ yakına piyasaya çıkacak

‘Dostlara özel klasikler’ yakına piyasaya çıkacak
573 Kez
31 Mart 2013 - 17:08

Ceylan’ın albüm heyecanı

Yıllarca yaptığı çalışmalarla Erzurum’un sevilen sanatçısı Hüsamettin Ceylan, yeni albümünü çok yakında sevenleriyle buluşturacak. “Hüsamettin Ceylan’dan dostlara özel klasikler” adlı albüm 12 eserden oluşacak.

Furkan NEHRİ/ERZURUM

Erzurum’un sevilen sanatçılarından , kırk yıllık sanat hayatına 17 albüm 20 uzun çalar plak, 30 kısa çalar plak ve 200’ün üzerinde beste sığdıran bestekar ve ses sanatçısı Hüsamettin Ceylan, uzun bir aradan sonra sevenleriyle buluşturacağı yeni albümün heyecanını yaşıyor. Yaklaşık 6 yıl önce geçirdiği bir kazadan dolayı müziğe ara veren Ceylan, yeniden müzik marketlerinde ki yerini almaya hazırlanıyor.20 güne kadar tamamlanacak olan albümde tamamı Hüsamettin Ceylan’a ait 12 klasik eser bulunacak. Albümde ki şarkıların bir bölümü eski bestelerine yer veren Ceylan,  ilk defa seslendirdiği eserleri de albümde yer alacak. Albüme çok iyi hazırlandıklarını söyleyen albüm yapımcısı Afşin Serhat Çolak, “ Hüsamettin Ceylan, Erzurum’un en değerli sanatçılarından birisidir. Bunun önemi ve bilinci içerisinde hazırladığımız albüme çok iyi çalıştık. Birçok bağlama ustamızın da eşlik ettiği albümde son teknoloji ses kayıt sistemleri de kullandık” dedi.

Sanat hayatında 17’inci albümünü çıkarmaya hazırlanan Hüsamettin Ceylan’ın beklenen “Hüsamettin Ceylan’dan dostlara özel klasikler” adlı albümüne yaklaşık 30 bağlama ustası eşlik etti. Yeni albümde iddialı çıkış yapmaya hazırlanan 59 yaşındaki Ceylan, “Başımdan geçen talihsiz bir kaza nedeniyle albümlerden uzak kalmak zorunda kaldım. Ama müzikten hayatım boyunca kopamadım. Aslında bu çalışma birazda sevenlerimin ricası üzerine yapıldı. Eski şarkılarımıza yeni ruhlar katarak daha da zenginleştirerek bir şeyler ortaya koymaya çalıştık. Yaklaşık 3 aydır üzerinde çalıştığımız albüm 20 gün içinde sevenlerimle buluşacak” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.