Erzurum Haber

Doktorlar eylem yaptı

Doktorlar eylem yaptı
903 Kez
01 Haziran 2015 - 15:30

Erzurum/zirve2000 Erzurum Palandöken Devlet Hastanesi ve Erzurum Bölge Eğitim Hastanesi doktorları, Samsun’da silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden meslektaşları için iş bırakma eylemi yaptı.
Erzurum Palandöken Devlet Hastanesi sağlık çalışanları sabah saatlerinde hastane önünde buluşarak Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevli Göğüs Cerrahı Op .Dr. Kamil Furtun’un silahlı saldırı sonucu öldürülmesini protesto etmek için iş bırakma eylemi yapılarak, tören düzenlendi. İşlerini bırakarak meslektaşları Furtun için hastane önünde tören düzenleyen sağlık çalışanları duygu dolu anlar yaşadılar. Hasta yakınlarının da katıldığı törende basın açıklaması yapan Palandöken Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Zülküf Kaya, meslektaşlarının ölümünden büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Kaya, Son günlerde manidar bir şekilde gündem oluşturan ve maalesef değerli meslektaşımız Op. Dr. Kamil Furtun’un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan sağlı ve şiddet kelimelerinin sıkça yan yana anılıyor olmasından evlatlarınız olarak derin bir endişe ve üzüntü duymaktayız” dedi.
Hasta Hakları Derneği Genel Başkanı Abdulnasır Polat ise hasta yakınları derneği olarak doktorlara yapılan saldırıları kınadıkları belirterek bir doktorun yetişmesinin kolay olmadığını söyledi. Konuşmaların ardından iş bırakma eylemi yapan doktorlar hastalarıyla ilgilenmek üzere görevlerinin başına döndüler.
Erzurum Bölge Eğitim Hastanesi doktorları ise yaptıkları açıklamada, ”Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde Göğüs Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapmakta olan hekimimiz Op.Dr. Kamil Furtun’u menfur bir saldırı sonucu kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz.
Bir hastası tarafından silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesinden duyduğumuz büyük elemi kelimelerle ifade etmek çok zor. Öncelikle değerli hekimimize Allah’tan rahmet, ailesi ve tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımıza sabır diliyoruz. Milletine hizmet aşkıyla görevlerini büyük fedakarlıklarla yerine getiren hekimlerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımızın, gece gündüz demeden gösterdikleri üstün gayretleri için müteşekkiriz. Böylesine fedakarlıkla görevlerini yapmakta iken, hiçbir insanın kabul edemeyeceği şekilde, acımasızca saldırıya uğramaları ve ne yazık ki hayatlarını kaybetmeleri çok üzücü. İnsanların hayatlarını kurtarmak için büyük fedakarlıkla çalışan hekimlerimizin tüm isteği hastalarını sağlıklarına kavuşturabilmek iken, böylesine cahilce, acımasızca saldırıya uğramaları, tüm camiamız için büyük üzüntü kaynağıdır. Sağlık hizmetleri kuşkusuz kesintisiz verilmesi ve vatandaşlarımızın 7 gün 24 saat ulaşması gereken bir hizmet dalıdır.
Ettiğimiz yeminin gereği olarak bu zor günde dahi insana ve insan sağlığına hizmet etmeye devam etmeliyiz. Birileri insan sağlığını hiçe sayabilirler ama ömrünü insana hizmet etmeye adamış olan “adanmışların” böyle bir hakkı yoktur. Merhum doktorumuz Op.Dr. Kamil Furtun’u kederli ailesi, yakınları, mesai arkadaşları, meslektaşları ve tüm milletimizin başı sağolsun dedi.
Prof.Dr.Fazlı Erdoğan Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı basın bildirisini okuduktan sonra katılımcılarla birlikte merhum Doktor için Fatiha okudu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.