Erzurum Haber

Doğal stüdyo

Doğal stüdyo
426 Kez
30 Mayıs 2013 - 9:56

Dünyada deniz seviyesinden 2 bin metre yükseklikte 7. parkı olan Erzurum’daki Ata Botanik Parkı, evlenen, nişanlanan, mezun olan öğrenciler için doğal stüdyo oldu.
Erzurum- Erzincan karayolunun başlangıç noktasındaki Atatürk Üniversitesi kampusu kavşağından başlayan yaklaşık 350 dönüm arazide, Doğu Anadolu’daki ağaç, çiçek ve bitkilerden örneklerin toplandığı Atatürk Üniversitesi’ne ait Ata Botanik Parkı’nın ünü giderek artıyor.
Ata Botanik Parkı, parlayan güneşin de etkisiyle adeta kartpostalları andırmaya başladı. Bölgenin birçok noktasından toplanan çeşitli çiçek ve bitkilerin bir arada toplandığı Ata Botanik Park’ta, sıcak geçen yaz mevsiminde de peyzaj mimarlığı eğitimi alan öğrencilere staj imkanı sunuluyor.
Ata Botanik Park’ta, pembesinden beyazına çeşitli akasya türleri, köknar, ladin, çam, ardıç, mazi türleri, ıhlamur, meşe türleri, üvez, sumak, huş türleri, süs meyveleri, erik, vişne, armut, kiraz, dut, elma, kızılcık, kuşburnu gibi onlarca bitki türünü barındıran bahçede, dünyanın yüksek rakımlı bölgelerinden getirilen nadir türler de yer alıyor.
Ata Botanik park bugünlerde ise fotoğraf çektirmek isteyenlerin akınına uğruyor. Evlenen, nişanlanan, mezun olan öğrenciler için doğal stüdyo haline gelen Ata Botanik Park’ta en güzel kareler ölümsüzleştiriliyor.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.