Erzurum Haber

Doğal gaz istiyorlar

Doğal gaz istiyorlar
389 Kez
23 Şubat 2013 - 13:39

Erzurum’un Palandöken İlçesine bağlı Yunusemre Mahallesinde bulunan Cenk Küme Evler sakinleri mahallelerine doğal gaz hattı çekilmediğinden dolayı eylem yaptı.

Yunusemre Mahallesinde bulunan Molla Resul Cami önünde toplanan mahalleli yaptıkları eylemle seslerini duyurmaya çalıştı. Mahalle sakinleri 3 yıldır gerekli her yere başvuru yaptıkları halde doğal gaz hattının döşenmediğini belirterek, Palen Doğalgaz yetkililerinin kendilerini çeşitli bahanelerle oyaladığını söylediler.

Mahalle sakinlerinden Cahit Uygur, “Bir alt sokağımızda doğalgaz var. Oradaki apartmanların hepsine doğalgaz hattı çekildi ama bizim mahallemize doğal gaz hattı çekilmiyor. Biz gerekli bütün yerlere başvuru yaptık ama yinede sorunumuza çözüm bulmuyorlar. Bize doğru düzgün cevap bile vermiyorlar. Palen doğalgaz yetkililerine başvuru yaptık. Bize Ankara’dan yetkililer gelip inceleme yapacak dediler. Yetkililer geldi inceleme yaptı ve doğal gaz hattı için onay verdiler. Daha sonra yetkililer Ankara’ya gidince biz oraya hat döşemeyiz, çünkü zarar ederiz demişler. Bu işin zarar kar ilişkisi olamaz bu vatandaşa verilmesi gereken bir hizmettir. Biz bu sorunun çözülmesini istiyoruz. Kars’ın Göle ilçesine bağlı köylerde doğalgaz var. Erzurum merkezde doğal gaz yok bu olacak iş değil. Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) ve Enerji Piyasa Denetleme Kurulu’na (EPDK) sorunlarımızı anlattık. Onlarda Palen doğal gaz yetkilileriyle görüşmüş yetkililer onlara belediye kazı için izin vermiyor diye bahane ürettiler. Biz belediyeyle görüştük. Belediye yetkilileri kendilerinden yana  hiçbir sorun olmadığını ve gerekirse yardım edebileceğini bize söylediler. Biz bunu Palen çalışanına ilettik şimdi hattımızın döşenmesini bekliyoruz. Artık bu kış kömürle uğraşarak eziyet çektik, bari önümüzdeki kış rahatça ısınalım.”dedi

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.