Erzurum Haber

Dilaver, Aile Akademisini anlattı

Dilaver, Aile Akademisini anlattı
456 Kez
22 Mart 2013 - 14:58

Dilaver, Aile Akademisini anlattı

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Erzurum Cumhuriyet Şubesi Müdürü Tevfik Fikret Dilaver, müşterilerine Aile Akademisini anlattı.

Türkiye’nin finansal okuryazarlık seviyesini yükseltmek, hane halkının bilinçli şekilde ev ekonomisi yapmasını sağlamak amacıyla geliştirilen TEB Aile Akademisi projesi kapsamında, 20 Mart Çarşamba günü Cumhuriyet Şubesi’nde eğitim verildi. TEB Aile Akademisi ile başta aileler olmak üzere tüm toplumun bankacılık işlemlerine ilişkin bilgilerini artırmayı; tasarruf ve birikim bilincini yerleştirmeyi hedefleyen TEB, sosyal sorumluluk anlayışıyla hayata geçirdiği projeye büyük önem veriyor.

Sosyal sorumluluk anlayışıyla hayata geçirilen TEB Aile Akademi projesi kapsamında kredi kartlarının doğru kullanımı, bilinçli borçlanma, gelir gider dengesinin hesaplanması, bunun sonucunda harcama ve tasarrufların daha doğru şekilde planlanması için yapılması gerekenler katılımcılara aktarılıyor. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılığın kullanımı anlatılırken, bütçe yönetimi ve birikimlerini hangi finansal araçlarla değerlendirebileceği konusunda da yol gösteriyor.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.