Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Devlet Bahçeli, sert çıktı

Devlet Bahçeli, sert çıktı
09 Ağustos 2013 - 22:02

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sert açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ’Öcalan’ı da kapsayacak şekilde genel af çıkarılacağı’ iddialarına ilişkin, “Bu düşünce PKK’nın görüşüdür. Abdullah Öcalan denilen haini kurtarmak için genel af her zaman dillendirilmektedir. Bu milletimizin kabul edemeyeceği bir durumdur” dedi.

“BİRİ ERDOĞAN, DİĞERİ ARINÇ”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti içi bayramlaşma törenine katıldı. Bahçeli, bayramlaşma töreni sonrası yaptığı açıklamada, ramazan öncesi ve ramazan boyunca özellikle İslam coğrafyasında baş gösteren üzücü olaylar, Türkiye’deki siyasi ve sosyal konuların Ramazan Bayramı’nı acı ve gözyaşıyla kutlanmasına neden olduğunu söyledi. Bahçeli, geçmiş yıllarda görülen büyük coşkunun ve bayram dayanışmasının görülmediğine belirterek, “Bu bayramda Türkiye’nin en mutlu iki insanı bulunmaktadır. Bayramı bir çocuk sevinci içinde karşılamaktadırlar. Bunlardan biri Başbakan Erdoğan, diğeri ise Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’tır” dedi.

Türkiye’nin sosyal ve ekonomik yönden değerlendirildiğinde çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya olduğunu anlatan Bahçeli, bu sıkıntıların aşılması için siyasi iktidarın üzerine düşen sorumluluğu ciddiyetle yerine getirmesi gerektiğine işaret etti. Bahçeli, “Bu seviye Türk siyasi hayatında hiçbir dönemde görülmemiştir. Dolayısıyla Sayın Başbakanın 10 yıl 8 aydan bu yana ülkeyi yönetme kabiliyeti zayıflamış ve ülke yönetilemez hale gelmiştir. Bu millet Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetlerinden kurtulmak istiyor. Bu nasıl gerçekleştirileceği konusunda da çok açık bir tavır ortaya koyuyor. Bir yandan memnuniyetsizliğini, sosyal öfkesini dillendirirken öbür yandan demokrasi içerisinde en kısa zamanda yapılacak olan bir seçimden sonuç almanın ve iktidara karşı milli irade olarak tavır koymanın heyecanını taşıyor. İşte bugün 30 Mart 2014 olacak” dedi.

“SON KULLANMA TARİHİ ÇOK YAKLAŞTI”

Arkasından gelecek olan siyasi gelişmeler doğrultusunda Türkiye’nin Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtulacağını iddia eden Bahçeli, “Onun için Erdoğan son kullanma tarihine çok yaklaşmıştır. MHP sorunların demokrasi içerisinde çözülmesinden yanadır. MHP, iktidardan kurtulmanın aracı olarak demokratik kurumları tercih etmektedir ve bu açıdan halkla buluşmayı demokrasinin meydanlarında ama sonuç almayı da sandıkta gözetmektedir” diye konuştu.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın Meclis’in erken açılacağı açıklamalarının sorulması üzerine, “BDP’nin yöneticileri milletvekilleri ve İmralı canisiyle irtibat kuranlar, her zaman Sayın Başbakanın dikkatini çekmekte ve şu tarihe kadar şunları gerçekleştirme talimatı verilmektedir. Dün de böyle bir talimatı Sayın Başbakan almış olacaktır ki Meclis’in 1 Ekim’den önce bir süre içerisinde toplanabileceği belirtmektedir. Talimata uygun bir Başbakandır” ifadelerini kullandı.

“BU, PKK’NIN GÖRÜŞÜ”

Bir gazetecinin, ’Genel affa’ ilişkin sorusuna Bahçeli, “Bu düşünce PKK’nın görüşüdür. Abdullah Öcalan denilen haini kurtarmak için genel af her zaman dillendirilmektedir. Şimdi de bir mahkeme TSK’yı terörist olarak görüyor ve bunun değerli Genelkurmay Başkanı’nı terörist başı ilan ediyor. Bundan da cesaretlenen PKK yandaşı zavallılar acaba PKK çözüm sürecinde genel afla Öcalan denilen hayini çıkartırken ’silahlı kuvvetlerin komutanı da çıksın’ mantığıyla hareket ediyor. Bu milletimizin kabul edemeyeceği bir durumdur” cevabını verdi.

Bahçeli, ’Lübnan’da Türk pilotların kaçırılmasına’ ilişkin, “Her gün olay oluyor. Özellikle Ortadoğu coğrafyasında Türkiye’ye yönelik birçok olay oluyor. Bazı terörist gruplar tarafından kaçırıldığı iddia ediliyor, bunun incelenmesi lazım. Bu konuda da Sayın Dışişleri Bakanı’nın da milleti doyurucu bir açıklaması olduğunu inanıyorum” dedi.

Yeni Anayasa çalışmalarını değerlendiren Bahçeli, “MHP, Anayasa Hazırlık ve Uzlaşma Komisyonu’nu öneren bir siyasi partidir. Görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız partimizin ilkeleri doğrultusunda ve görüşlerimizi diğer parti liderlerine aktarmaktadır ve çalışmalar devam etmektedir. Bize karşı herhangi bir dayatma söz konusu olamaz. MHP’nin kırmızı çizgileri çok nettir” şeklinde konuştu.

Başka bir gazetecinin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in Başbakan’a sizin tazminat ödeyeceğiniz konusunda açıklamaları var. Neler söyleyeceksiniz” sorusuna Bahçeli, “Bazen kazanıyorlar, bazen mahkeme reddediyor. Maaşımız Meclis’tedir. İstediği zaman istedikleri şekilde maaşımıza el koyabilirler” cevabını verdi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.