Erzurum Haber

Demokraside Birlik Vakfınca verildi

Demokraside Birlik Vakfınca verildi
407 Kez
17 Nisan 2013 - 16:22

Darbe ve Muhtıralara Araştırma Komisyonu Üyesi Dr. Cengiz Yavilioğlu, Ankara’nın güçlü sivil inisiyatif kurumlarından biri olan Demokraside Birlik Vakfı’nca “Yılın Demokrasi ve Birlik Ödülü”ne layık görüldü.

 

Recai UYGUR / ERZURUM

Darbe ve Muhtıralara Araştırma Komisyonu Üyesi Dr. Cengiz Yavilioğlu, Başkent’te önemli bir ödüle layık görüldü. Ankara siyasetinin güçlü sivil inisiyatif kurumu Demokraside Birlik Vakfı, AK Parti Erzurum Milletvekili Yavilioğlu’na “Yılın Demokrasi ve Birlik Ödülü”nü verdi. Parlamenter Yavilioğlu, Ankara’da düzenlenen etkinlikte ödülünü Demokraside Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Bozdemir’in elinden aldı. AK Parti Ekonomi Başkan Yardımcısı Dr. Yavilioğlu, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Türkiye demokrasisine emek harcamaktan ve bunun ödülünü almaktan dolayı onur duydum. Demokrasi emek ister. Emek harcayan, aziz milletimize hizmet eden ülkemizin muhasır medeniyet seviyesine ulaşmasında emek harcayan bütün siyasetçilere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Vakfın basın açıklaması

Demokraside Birlik Vakfı tarafından yapılan basın açıklamasında, AK Parti Milletvekili Dr. Cengiz Yavilioğlu’na verilen ödülle ilgili şöyle denildi:

“Vakfımız Yönetim Kurulu, 2012 yılında ülkemizde meydana gelen olayları ve gelişmeleri demokrasimiz açısından dikkatle araştırıp incelemiş ve yaptığı değerlendirme sonucunda ‘2012 yılı Demokrasi ve Birlik Ödülünü’ TBMM Darbeleri ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu’na vermeyi karar altına almıştır. Gerekçe: Ülkemizde ilk defa darbeler ve muhtıralar bu derece kapsamlı bir şekilde araştırılmış ve darbelerin ülkemize verdiği büyük zararlar ilk defa çok net bir şekilde kamuoyuna takdim edilmiştir. Komisyonun yaptığı bu çalışma ve hazırladığı rapor, siyasi hayatımızda çok önemli bir belge olarak yerini aldığı gibi demokrasimizin gelişip güçlenmesine çok olumlu katkılar sağlamıştır. Bu sebeple demokrasimize olumlu katkıları dolayısıyla bütün komisyon üyesi değerli milletvekillerini ve diğer görevlileri kutluyor ve kendilerine teşekkür ediyoruz.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.