Erzurum Haber

“DAPGENÇFEST 2014”

“DAPGENÇFEST 2014”
380 Kez
17 Haziran 2014 - 18:34

Erzurum Büyükşehir Belediyesi`nin organize ettiği “DAPGENÇFEST 2014” başladı. Festival 17-23 Haziran tarihlerinde Erzurum ve Uzundere ilçesinde gerçekleştirilecek.
Aziziye Anıtı`nda düzenlenen açılış törenine Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu ile diğer yetkililer katıldı.
Başkan Sekmen, konuşmasında, Atatürk Üniversitesi`nde okuyan çok sayıda gencin katıldığı festivalin önemine dikkati çekti.
Sekmen, Erzurum`un yeterince tanıtılmadığını dile getirerek, şöyle devam etti: “Gençlik en kıymetli varlığımızdır. Onları kaynaştırmak ve bir araya getirmek, şehri tanıtmak ve sosyal faaliyetlerde bulunmak en önemli hizmetlerimizden biridir. Şehrimizin tanıtımında eksiklik var. Bir şehir sadece belediye hizmetleriyle tanıtılamaz. Şehrimiz bir eğitim şehridir. İki çok değerli üniversitemiz var. Bir üçüncüsü ise yakında eğitim hizmetine başlayacak. Erzurum aynı zamanda sağlık ve kış turizmi merkezidir. Tüm değerlerimizin ve imkânlarımızın en iyi şekilde tanıtılması için belediye olarak kültür-sanat ve sportif faaliyetlere ağırlık vermeye devam edeceğiz. Festival programı, 7’den 77’ye doğa ve macera sporları meraklılarını Erzurum ve Çoruh Vadisi`nde bir araya getirecek. Böylelikle Uzundere ilçe merkezinde belediyemiz tarafından kurulan kamp alanı ile doğa ve macera sporu tutkunları bölgenin zenginliklerini keşfetmek için dolu dolu yaşanan bir hafta geçirecekler.”
Daha sonra Erzurum Bar Ekibi gösteri yaptı. Etkinlik, Erzurum Büyükşehir Belediyesi önünden Uzundere ilçesine 84 kilometre sürecek Soma Şehitleri anısına bisiklet turu ile start aldı. Akreditasyon yaptıran 350 katılımcı ise araçlarla Uzundere`ye hareket etti. Katılımcılar bir hafta süresince bisiklet turları, doğa yürüyüşleri, botanik tur, kaya tırmanışı, rafting, göl kanosu etkinlikleri, festival alanında futbol, voleybol, basketbol, paintball, proje deneyimleri sunumları, konserler ve eğlence programlarıyla dolu bir hafta geçirecekler. Etkinlik, Erzurum`da, 23 Haziran`da Aziziye Parkı`nda düzenlenecek final konseriyle sona erecek.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.