Erzurum Haber

Dadaşlar Grubu:Bu çifte starndart

Dadaşlar Grubu:Bu çifte starndart
820 Kez
21 Mayıs 2015 - 10:53

Erzurum/zirve2000 Sakarya’da yaşanan olayların daha büyük olmasına rağmen, Yeşil-siyahlı kulübün bir maç, Erzurum’da yaşanan olaylar sonrasında ise Mavi-beyazlılara üç maç seyircisiz, 6 bin lirada para cezası verilmesi Dadaşlar Grubu’nu isyan ettirdi.

Emrah AKÇAY/ERZURUM
Spor Toto 3. Lig 3’ncü Grupta Play-Off’un ilk maçında BB Erzurumspor ile Sakaryaspor arasında oynanan müsabakanın ardından çıkan saha ve tribün olayları sonrasında TFF, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, BB Erzurumspor’a 3 maç seyircisiz oynama cezası verirken, 6 bin lirada para cezası kesmişti. Dadaşlara verilen üç maçlık seyircisiz oynama cezası 2015-2016 sezonunda uygulanacak. Bu cezayı eleştiren Dadaşlar Grubu verilen cezaya ateş püskürdü.
Lömenler: Bu bir Adaletsizlik
TFF, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun cezasını adaletsizlik olarak değerlendiren Dadaşlar Grubu Lideri Lömenler, “Sakarya’da çıkan olaylar daha vahimdi. Bir maç ceza aldılar. İlle de orada ölmemiz mi gerekirdi. Bu uygulama adaletsiz” dedi. Lömenler, sezon boyunca takıma destek veren Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, şehrin diğer dinamikleri, Dadaşlar Grubu üyeleri, taraftarlar, basın mensupları ve BB Erzurumspor yönetimine teşekkür etti.
Ergin: Çifte standart
Dadaşlar Grubu Basın Sözcüsü Tevhit Ergin de, PFDK’nın Mavi-beyazlı takıma vermiş olduğu 3 maç seyircisiz oynama ve 6 bin lira para cezasına sert tepki göstererek, kararı çifte standart olarak değerlendirdi. Ergin, “Sakarya’da yaşanan olaylar daha büyüktü, onlara bir maç seyircisiz oynama cezası geldi. Bize üç maç bu mantığı anlamak mümkün değil, biz Dadaşlar Grubu olarak bunu çifte standart olarak değerlendiriyoruz” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.