Erzurum Haber

Dadaş’a, dağlar da yollar da dayanmadı

Dadaş’a, dağlar da yollar da dayanmadı
Fikret DADAŞ
Fikret DADAŞ( fikretdadas@zirve2000.com )
763 Kez
20 Temmuz 2020 - 15:55

Erzurumspor’u 1976 yılından beri izler, yazarım.. Mutlu günlerimiz oldu , sıkıntılı aylarımız oldu.. Bu takımın tabelasına halel gelmemesi için gece gündüz çalışan yöneticiler oldu, tansiyon hastası , kalp hastası olan yöneticiler oldu, vefat edenler oldu öncelikle onları rahmetle anmak , yaşayanlara da sağlıklı uzun ömürler dilemek isterim..

Geçtiğimiz yıl ‘ayak oyunlarına ‘ kurban verdiğimiz Erzurumspor, 1. Lige başlarken elde kalan futbolcular ve birkaç uyumsuz futbolcu ve Muzaffer Bilazer ile başladı .. Bilazer iyi niyetli idi ama futbolda fazla iyi niyet tutmuyor .. Muzaffer’i gönderdik, Erkan Sözeri geldi .. Erkan Sözeri takımı toparlamaya çalıştı, bıraktığında takım 2. Sırada idi. El- hak inkar edersek Sözeri’nin hakkını yemiş oluruz.. Sezonun 3. Hocası olarak yönetim hemen süper ligde ‘ taraftar baskısı ‘ ile gönderdiği Mehmet Özdilek ile el sıkıştı.. Herkes tedirgin , herkes diken üstünde ama bir umut var .. Şifo takımı toparlar ve de ofansif futbol oynatır ise, takım bir şeyler yapabilirdi , diye..

Ligde amansız bir mücadele oldu Süperlig için .. Barometre gibi ligin tepesi inip-çıkarken, Hatayspor liderliği kaptığı gibi götürdü.. Pandemi nedeniyle ara verilen ligden sonra kalan 6 maçında büyük gayret sarfetti.. Erzurumspor lig ikinciliğini uzun süre elinde tuttu. Ta ki A.Demirspor’a sahasında mağlup ettirilene dek ! Bu maça dışardan ellerin karıştığı gün gibi aşikar idi . Erzurumspor yılmadı, mücadeleye devam etti. Mehmet Özdilek te bazı maçlarda hatalar yaptı görünse de, her teknik adam maç sırasında risk almak zorundadır. Risk almadan skor değişmez!

A.Demirspor ile bir rekabet oluştu zirve yarışında, alttaki takımların pili bitti, Erzurumspor’a kaldı minder .. Ancak Altay’ın A.Demirspor deplasmanında kaptığı ‘ 1 puan ‘ Erzurumspor’u daha da ümitlendirdi. Dadaşlar son maçlarda muhteşem bir grafik çizdiler grafik hep yükseldi. Sonuçta dananın kuyruğu Ümraniyespor maçına kadar geldi .. Güzel bir maç izledik, Ümraniyespor boş bir takım değil, bazı futbolcuları ‘keşke bizde olsa ‘ diye de iç geçirdim, moestroları takımın sahadaki teknik adamı gibiydi.. Muhammed Gönülaçar’ın golü ise ayakta alkışlanacak güzellikte idi.. Bu golde defansın şut şansı vermesi,

Sehiç’i kontripiyede bıraktı.
Erzurumspor’a gelince bu maçta çok iyi idiler. Başına peri yıldızı değmiş gibi canı pahasına koşan eski Emrah sahneye çıktı perdeyi açtı ve 2 golle süsledi. Hamroun’un takımın vurucu timi olmuş durumda bir gol de ondan geldi , Sissoko ise ara transferde Erzurumspor’a yapılmış en iyi ve en hazır transfer idi, her yerde gördük, her mücadelenin içinde idi, geldiği güne göre biraz kilo aldı Sissoko, cağ kebabı fazla kaçırmış gibi .. Hamroun ve Sissiko takımda kesin kalmalı. Emrah’ın kafasında bir problem var? O problem olmaz ise kaldığı yerden devam eder.

Sehiçkalite bir kaleci, hem çok beğendiğim hem de takımın belkemiği süper lig de ihtiyacımız olacak, bu kaleci bırakılmamalı..

Unutmadan Obertan sakat olmasaydı bu maçta inanıyorum ki son dönemdeki performansını taçlandıracaktı. Obertan’ın katkılarını unutmamalıyız.
İbrahim Akdağ da bu maçta eski İbrahim gibi oynadı !

Ümraniyespor maçında ter döken Sehic, Murat Uçar (Dk. 90 Cenk Ahmet Alkılıç), Osman Çelik, Aykut Demir, Mücahit Albayrak, Scuk, Emrah Başsan (Dk. 90 Oltan Karakullukçu), Sissoko (Dk. 90 Rashad), İbrahim Akdağ, Hamroun (Dk. 66 Hasan Ayaroğlu), Ömer Şişmanoğlu, (Dk. 77 Pote) muhteşem bir şampiyonluk maçı sundular.

NE YAPMALIYIZ..
BB Erzurumspor şampiyon oldu, kutlandı, sevinildi, gurur tablosu yaşattılar. Ben de bu tablodan gurur duydum, gururla izledim emek veren herkesi kutlarım.
Yönetimin şampiyonluk rehavetine kapılmadan dört elle kolları sıvayacağı bir dönemdeyiz.

Mehmet Özdilek takımı tanıyor, transferde kimin kalıp kimin gideceğine karar verecek antrenman ve maç grafiklerine sahip durumda ! Hoca arayacaklar mı ?. Şahsi görüşüm süper lig tecrübesi olan ve Erzurumspor’u tanıyan Şifo Mehmet ile devam edilmesi.

Düşen takımlardan ve özellikle gelecek vadeden gençlerden transferler için ekipler oluşturulmalı, yabancı transferinde Sehiç’ ten de yardım alınarak ‘Futbolcu deryası Balkanlara ‘ uzanılması..! En önemlisi de Erzurumlu genç futbolcuların kazanılması için alt yapıya, U takımdan takıma destek sağlanmasına önem verilmesi.

Erzurumspor’un rakibi kendisi, yönetimin sezon içinde yaptığı hatalar oldu ama telafi etmesini bildiler. Yönetmek zor iştir, dışarıdan görüldüğü gibi değil. Önemli olan hatalardan ders alarak telafi etmektir. Şampiyonluk sarhoşluğunu tadında bırakmak gerek.

Bu arada Erzurumspor’un şampiyonluğuna inanmayan bir ‘hobbidi grubu ‘ vardı, onlarda boş konuşmak yerine gerçek taraftarın yanında saf tutarlar ve her gün kötüleme huylarından vazgeçerler diye umuyorum. Her zaman Erzurumspor etrafında siyaseten değil; Erzurum için birlik olmalıyız. Dadaş’a, dağlar da yollar da dayanmadı .

Erzurum ve Erzurumspor’un tanıtımı için Erzurumlu Acun ve Nusret Gökçe’den de destek alabiliriz.

Erzurumspor’un şampiyonluğu kutlu olsun, heyecanlı bir süreç yaşadık ama sonunda mutlu olan taraf olduk. Erzurumspor’a gönül veren tüm kardeşlerimi kutluyorum..

Yazımı özellikle şampiyonluk saatlerinde yazmadım, sizlerle birlikte heyecanı yaşadık..

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.