Erzurum Haber - 23 Nisan 2019, Salı

Curlingte başarılıyız

17 Mart 2014, 11:36
Curlingte başarılıyız

Kulüpler 2. Lig Curling  Final Müsabakaları yapıldı. Curling Arena’da yapılan final maçlarının ardından bayanlarda Sevgispor, erkeklerde Ejderspor şampiyon oldu.

Nurullah PALA-ERZURUM

Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen ve Erzurum GHSİM’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen  Kulüpler 2. Lig Curling Müsabakaları tamamlandı. Curling Arena’da oynanan final maçlarında bayanlarda Sevgispor ile Aşkale 3 Mart Beldespor karşılaştı. Mücadeleden 11-0 galip ayrılan Sevgispor şampiyon oldu. Erkeklerin final mücadelesinde ise Ejderspor ile Sevgispor karşılaştı. Müsabakayı 8-7 kazanan Ejderspor erkeklerde şampiyonluk kupasını havaya kaldıran kulüp oldu. Final maçlarını Buz Pateni Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Nurettin Arıcan, Murat Akın ve Dilek Okuyucu’nun yanı Utku Yalçın, Erzurum GHSİM Spor Şube Müdürü Fuat Taşkesenligil, Palandöken İlçe Müdürü Köksal Kaçmaz, SYDV İl Müdürü Zekeriya Deniz, kulüp yöneticileri Özcan Işık, Naci Korucu, Oktay Yerdelen, Nevzat Bayraktar ve diğer davetliler de izledi.

Erkeklerde üçüncülük maçı nefes kesti

Erkeklerin üçüncülük maçı ise çekişmeli geçti. Yakutiye Gençlik ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)üçüncülük için karşılaştı.  5-5 berabere biten müsabakayı uzatmada 6-5 kazanan Yakutiye Gençlikspor üçüncü oldu. Büyük çekişmeye sahne olan curling maçlarında erkeklerde birinciliği Ejderspor kazanırken, Sevgispor ikinci, Yakutiye Gençlik üçüncü oldu. Bayanlarda Sevgispor birinci olurken, Aşkale 3 Mart Belde ikinci, Kuzey Yamacı üçüncü oldu. Karşılaşmaların ardından ilk üçe giren takımlara madalya ve kupa verildi. Erkeklerde Ejderspor ile Sevgispor, bayanlarda da Sevgispor ile Aşkale 3 Mart Beldespor ilk ikiye kalarak,  Curling 1. Ligi’ne yükseldi. Erkeklerde şampiyon olan Ejderspor ile bayanlarda şampiyon olan Sevgispor adeta gövde gösterisi yaparken, şimdiden 1. Ligdeki rakiplerine gözdağı verdi. Takımların başarılı olmasında antrenörler Fatih Işık ile Sadık Topaloğlu’nun rolü büyük oldu. İki genç antrenörler takımlarını zafere taşımasını bildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*