Erzurum Haber

Çoruh Havzası Kalkınma Birliği toplandı

Çoruh Havzası Kalkınma Birliği toplandı
476 Kez
02 Mayıs 2013 - 10:37

Çoruh Havzası Kalkınma Birliği (ÇOKAB) Meclis Toplantısı Şenkaya’da yapıldı. Çoruh Havzası Kalkınma Birliği Başkanı İbrahim Ziyrek, çevreye verilen zararı önlemek için birliği kurduklarını hatırlatarak, “Değerli bürokratlarımızdan istirhamımız rahatlıkla yolumuzu açmalarıdır” dedi.

Meclis Toplantısı Şenkaya İMKB 75. Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu konferans salonunda yapıldı. Toplantı Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Açılış konuşmasını ev sahibi olarak Şenkaya Belediye Başkanı Görbil Özcan yaptı. Özcan, toplantıya katılanlara ilçe hakkında bilgi verdi.
Özcan, “Şenkaya halkı bu kıraç topraklarda çareyi okumakta bulmuş. Türkiye’nin okuma yazma oranında sayılı ilçelerinden biridir. Sarıkamış harekatı olarak geçen 90 bin şehidin verilmiş olduğu Sarıkamış harekatının güzergahlarından biridir ki, Şenkaya, Oltu, Narman güzergahının büyük bir kısmı 9 uncu ve 10 uncu kolorduların geçiş noktasındadır. Kısacası Anadolu’nun giriş kapılarından biridir. Fakat coğrafyamız Doğu Karedeniz ve Doğu Anadolu’da olmamıza rağmen Çoruh havzasının etkisiyle Karadeniz iklimi göstermekte. İlçe M.Ö. 3000 yıllarında kurulmuş. Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış. İlçenin yerleşik düzenine sahip olan insanlarımız, gürcüler, alevi Türkmenleri, Kürtler ve Türklerden oluşan güzel bir mozaik şeklinde yaşayan Türkiye renklerinin bir arada barışık ve hoşgörüde yaşadığı güzel bir yerdir. Bizde bu güzellikler içerisinde sizlere ev sahibi yapmaktan onur duyuyoruz” dedi.
Çoruh Havzası Kalkınma Birliği Başkanı İbrahim Ziyrek yaptığı konuşmada; “Şahsım itibariyle belirtmek isterim ki vahşi depolamayla çevremize zarar veriyorduk. İnsanımıza zarar veriyorduk. Bizde düşündük bu böyle gitmez ve gitmemeliydi. Bu birliği kurduk. Özellikle istirham ediyorum bürokratlarımızdan samimi gayeti niyetle çıkmışız bu yola. Değerli bürokratlarımızdan istirhamımız rahatlıkla yolumuzu açmalarıdır. Bu birliğimizin bu meclis toplantımızın memleketimize, milletimize, bölgemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından tahmini bütçe okunarak meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.
Yapılacak olan atık Deposu ve Master Palanı hakkında sunum yapıldı.
Sunumun ardında mevcut yönetimin görevine devam etmesi oy birliği ile kabul edildi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.