Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

“Çocukluğumdan beri mankenliğe ilgim vardı”

“Çocukluğumdan beri mankenliğe ilgim vardı”
08 Temmuz 2013 - 11:09

Erzurumlu manken Mustafa Yılmaz Çıyrıkçı, Avrupa’nın merakla takip ettiği Best Model Of Turkey Yarışması’nda finale kalmayı başardı.

Cengiz DURULAR / ERZURUM

Erzurumlu manken Mustafa Yılmaz Çıyrıkçı, bugün gerçekleştirilecek olan Best Model Of Turkey Yarışması’nda finalde ülkenin en yakışıklı erkekleri arasında boy gösterecek. Bir dönem Kenan İmirzalıoğlu ve Kıvanç Tatlıtuğ’un da katıldığı yarışmada finale kalmaya hak kazanan  23 yaşındaki manken Çıyrıkçı, ülkenin en yakışıklı erkekleri arasında bulunmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Yakışıklı manken, “Best Model yarışmasını kendimi ifade edebilmek adına önemli bir fırsat olarak görüyorum. Yarışmada başarı kazanıp ülkemi uluslararası platformlarda temsil etme gururunu yaşamak, sonrasında da hem modellik hem de oyunculuk alanlarında kendimi geliştirme fırsatları yaratarak, başarılı bir şekilde ülkeme bu yolla hizmet etmeyi hedefliyorum. Geçen yıl yarı finalde elenmiştim. Elenme nedenlerimi sorgulayıp bu sefer yarı finali geçebilmek için daha düzenli ve sistemli olarak çalıştım. Finale kalmaktan oldukça mutluyum ve heyecanlıyım” dedi.

“Çocukluğumdan beri mankenliğe ilgim vardı”

Erzurum’da bir süre yaşadıktan sonra İstanbul’da yaşamını sürdüren manken Mustafa Yılmaz Çıyrıkçı, şehre adım atar atmaz cast şirketlerinin listelerinde yer aldı. Özel hayatına ilişkin bilgiler veren Çıyrıkçı, “Çocukluğumdan beri mankenliğe özel bir ilgim vardı. Yüz hatlarım ve fiziğimle sürekli insanların ilgisini çekerdim. İstanbul’a gittiğimde de dizi ve sinema sektöründe yer alan şirketlerin ve cast firmalarından teklifler aldım. Şuanki hedefim Türkiye’nin en iyi mankenleri arasında yer almak ve Best Model’in birincisi olmak istiyorum” diye konuştu.

Babasını örnek aldı

Yarışmayla birlikte genç kızların ilgisini çeken Erzurumlu manken, yengeç burcuna sahip. Kenan İmirzalıoğlu, Şener Şen, Alpacino ve Jason Statham’ın hayranı olan yakışıklı manken, Fenerbahçe takımını tutuyor. Çocukluğundan beri babasını sürekli örnek aldığını ifade eden Erzurumlu manken Çıyrıkçı, “Fenerbahçeliyim. Bunun özel sebebi şöyle; çocukluğumda rahmetli babamla Fenerbahçe maçlarını seyredip, birlikte güzel vakit geçirmemdir. Ne zaman Fenerbahçe maçlarını seyretsem babamı ve çocukluğumu hatırlarım. Babama hayranımdır. Babam insanları çok severdi, dara düşenlere yardım ederdi, mert bir adamdı. Hep onun izinden gitmeye çalışıyorum” şeklinde konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.