Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Çobanlıktan şampiyonluğa

Çobanlıktan şampiyonluğa
17 Haziran 2013 - 16:20

Erzurum’da rüzgarın oğulları olarak bilinen genç atletler yine büyük bir başarıya imza atmanın gururunu yaşadı. Varoş kesiminden tespit edilen ve atletizm antrenörleri tarafından en iyi şekilde yetiştiren atletler büyük bir başarıya imza attı.

Nurullah PALA/ERZURUM

Erzurumlu atletler elde ettikleri başarı ile şehrin gurur kaynağı oldu. Kimisi ayakkabı boyacılığı yaparken, kimisi çobanlık yaparken, başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar olmak üzere Atletizm İl Temsilcisi Zeyit Palabıyık, Milli takım antrenörlerinden Nihat Bayburt , Tuncer Kurt ve atletizm antrenörleri Orhan Güngör, Yavuz Bayram ve Ali Haydar Kanber’in elinden tutarak Türk Atletizmine kazandırdığı sporcular, bugün başarıları ile parmak ısırtıyor. Erzurum’da rüzgarın oğulları olarak ün yapan genç atletler başarıları ile şehrin gurur kaynağı haline geldi. Kimi Erzurum Gençlikspor, kimi Erzurum Telekomspor, kimi İl Özel İdarespor, kimi de Palandöken Beled’yespor’un atletleri olan sporcular, Erzurum müşterekinde omuz omuza vererek başarılı oldu.

Çobanlıktan şampiyonluğa

Doğu’nun Yıldızları Atletizm yarışlarında Bin 500 metrede birinci olanEnis Korkmaz, 3 bin metre şampiyonu Onur Aras’ın yaşam hikayesi çok farklı. Bu sporcular çobanlıktan şampiyonluk kürsüsüne çıkarken, milli formayı giymeye hak kazandı. Şampiyonda Erzurum’un en yetenekli atletlerinden biri olan Ayetullah Belir de ağabeyi Adem Belir’in izinden hızla yürüyerek zirveye koşuyor. Hakan Çoban, Cihat İlhan ve Adem Bayram’da takımın başarısına katkı sağlayan isimler arasında yer aldı. Antrenör Orhan Güngör, “Bizler Nihat hoca, Yavuz hoca, Tuncer hoca ve Ali Haydar hoca ile birlikte Erzurum’un atletizmdeki başarısı için ter döküyoruz. Bunda da başarılı olduğumuza inanıyorum” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.