Erzurum Haber

Cevat Karabıyık

Cevat Karabıyık
730 Kez
27 Mayıs 2014 - 11:01

‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın Türkiye finali sona erdi. Yarışmada birinciliği Erzurum Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Cevat Karabıyık aldı.
Yarışmada dereceye giren genç hafızlara birer kese altın ve umre ziyareti hediye edildi
İmam hatip liseleri arasında ‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın Türkiye finali sona erdi. Büyük heyecan yaşanan yarışmada dereceye giren genç hafızlara birer kese altın ve umre ziyareti hediye edildi.
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Merinos Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen yarışmada, Türkiye genelinde imam hatip liseleri arasında yapılan yarışmalarda bölge finallerinde başarılı olan 10 öğrenci en güzel Kur’an-ı Kerim okuma yarışmasında ter döktü. Dereceye giren öğrencileri Bursa Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ın da aralarında bulunduğu jüri üyeleri belirledi.
Yarışmada birinci olan Erzurum Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Cevat Karabıyık’a bir kese altın (15 adet çeyrek), tablet bilgisayar ve umre ziyareti hediye edildi. İkinci olan Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Ömer Faruk Akkaya’ya 10 çeyrek altın ile çeşitli ödüller verilirken, üçüncü olan İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Adem Arslan ise 7 adet çeyrek altın ile çeşitli hediyeler aldı. Dereceye giremeyen 7 finaliste de ikişer adet çeyrek altın hediye edildi.
Yarışmada üçüncü olan İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Adem Arslan, yarışma öncesi, “Önce il yarışmaları, ardından da bölge yarışmaları neticesinde Türkiye Finali’ne geldik. İnşallah burada da derece elde edeceğime inanıyorum. Heyecanım yok. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur. Rakiplerimi kardeş olarak görüyorum” dedi
Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Ensar Koç ise, “Bu finale gelebilmek için birçok elemeden ve yoğun bir çalışmadan geçtik. Sırasıyla okulumuzda, bulunduğumuz ilde ve en sonunda da bulunduğumuz bölgede yarışmalara girdik. Bunlar kolay yarışmalar değil. Kim daha fazla çalışırsa emeğinin karşılığını alıyor. Biz de bu yüzden çok çalıştık. Son bir yıldır durmadan çalışmaya devam ettik. Katılımcı arkadaşlarıma başarılar diliyorum” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.