Erzurum Haber

Cennet Çeşmeye kadar inilecek

Cennet Çeşmeye kadar inilecek
600 Kez
03 Haziran 2014 - 15:15

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Erzurum’a kazandırdığı ilk kent meydanını büyütüyor. Yardım Severler Derneği’ne ait bina için kamulaştırma kararı alan Ali Korkut, hedefinde PTT binasını da katarak alanın Cennet Çeşmeye kadar inmek olduğunu belirtiyor.
Yakutiye Kent Meydanı, 379 metrekare daha büyüyecek. Erzurum’u Kent Meydanı gerçeğine kavuşturan Ali Korkut, şimdi meydanı büyütmek için çalışıyor. Kent Meydanının alt köşesinde bulunan Yardım Severler Derneği’ne ait binayı kamulaştırma kararı alan Ali Korkut, hedeflerinin alt kısımda yer alan binaların tamamını alana katmak olduğunu söyledi. Ali Korkut, “Yakutiye Belediyesi, tarihi eserleri ile bütünleşmiş, tarihsel birikiminin farkında olan ilçe noktasına gelecektir. Yapılaşma sorunlarını geride bırakmış, meydanlarıyla üne kavuşan ilçe olma yolunda ilerliyoruz. Bunun için Yakutiye Kent Meydanının çevresindeki kötü yapılaşmayı kaldırıp, alanı bütünleştirme düşüncesindeyim” dedi.
Yakutiye Kent Meydanı’na eklenecek Yardım Severler Derneği’ne ait alan 379 metrekare büyüklüğünde. Kamulaştırma kararı alınan alan için ilk belirlenen değer 737 bin lira olmuş. Dernek tarafından bedele yapılan itiraz sonucu bilirkişi tarafında 1.184.934 bin TL bedel çıkarılmış. Yakutiye Kent Meydanı, Ali Korkut’a iki ayrı ödül kazandırmıştı. İlk ödülü turizme katkı anlamında İnovasyon ödülüne layık görülen Kent Meydanı, ardından AK Parti Genel Merkezinden de bir ödül almıştı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.