Erzurum Haber - 23 Mayıs 2019, Perşembe

Cem Çil Palandöken’e talip

17 Kasım 2018, 16:51
Cem Çil Palandöken’e talip

Erzurum/zirve2000 Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Başkan Danışmanı Cem Çil, AK Parti’den Palandöken Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

Başarılı iş adamı ve siyasetçi Cem Çil, 31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde “bende varım” dedi. AK Parti’den Palandöken Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Cem Çil, müracaatını yaptı. Elektrik-elektronik mühendisi olan Cem Çil, Erzurum Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Danışmanı olarak partisine hizmet ediyor. Cem Çil’in aday adaylığı siyasi kulislerde olumlu karşılandı.

CEM ÇİL KİMDİR?
1973 Erzurum doğumludur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Erzurum’da tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Elektrik-Elektronik (İngilizce) Mühendisliği Bölümünü 1995 yılında bitirdi. İş hayatına aileye ait şirketlerde 1991 yılında başladı. Demir çelik döküm imalatları ve elektronoik digital flowmeter akış ölçer imalatı yapımında bulundu.1998 yılında Doğu Anadolu Serbest Bölgedesi’nde tekstil fabrikasının kurucu ortaklarından oldu. Almanya, Fransa, Bulgaristan ve Amerika’ya ihracatlar yaptı. Amerikan ordusuna pantolon ihraç etti. 2002 yılında inşaat sektörüne girdi. Konut ve dubleks konut yapımı ve satımı, kamu kurum inşaat işleri yapımı gibi çeşitli projelere imza attı. 2014 yılında Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçildikten sonra Erzurum Büyükşehir Belediyesi adına Güneş Enerji Santralleri Projelerini gerçekleştirdi. Halen Erzurum Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Danışmanı olarak çalışmaya devam ediyor. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Cem Çil Palandöken’e talip Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*