Erzurum Haber

Cem Bakırcı 5 şampiyonluk yaşadı

Cem Bakırcı 5 şampiyonluk yaşadı
305 Kez
25 Temmuz 2020 - 19:01

Erzurum/zirve2000 Foto muhabiri Cem Bakırcı, Erzurumspor’un tarihinde kazandığı beş şampiyonluğa tanıklık ederek, o anları fotoğrafladı.
Nurullah PALA/PUSULA
Muhammet Cem Bakırcı, Erzurum’un en eski foto muhabirlerinden biri. Basın dünyası onu özellikle de adliye haberleri ile tanıdı.
Emekli olduğu Demirören Haber Ajansı’nda (DHA) yıllarca üçüncü sayfada Erzurum ve bölgeden çarşaf çarşaf adliye haberleri yıllarca yayınlandı.
Bir süre Sabah Gazetesi Bölge Temsilciliğinde de çalıştı. Sonra Palandöken Gazetesi ve Milletin Sesi Gazetesine hizmet ettikten sonra dönemin kulüp başkanı Ali Demirhan ve Basın Sözcüsü Metin Barlak’ın davetiyle BB Erzurumspor’da foto muhabiri olmayı kabul etti.
Beş yıldır Mavi-beyazlı kulüpte foto muhabiri olarak görev yapan duayen foto muhabiri, Mavi-beyazlı çatı altında dört şampiyonluk gören ve o muhteşem anları fotoğraflayan isim oldu.
Erzurumspor’un şampiyonluğunu da fotoğrafladı
Beş yıldır Erzurumspor’da foto muhabirliği yapan Muhammet Cem Bakırcı, ilk olarak 1997-1998 sezonunda şampiyon olarak 30 yıl sonra Süper Lige çıkan Erzurumspor’un şampiyonluk fotoğraflarını o zaman görev yaptığı Doğan Haber Ajansı Grubu’ndaki tüm gazetelere servis etti.
Bakırcı, toplamda beş şampiyonluk anını fotoğraflayan gazeteci olarak tarihe geçerken, bu şampiyonluklardan dördünü görev yaptığı BB Erzurumspor’da gördü.
Dadaşların Ali Demirhan yönetiminde 3. Lig ile 2. Ligdeki şampiyonluk anlarını fotoğraflayan Bakırcı, Mevlüt Doğan döneminde Bursa’da elde edilen Süper Lig zaferini ve son olarak da Kazım Karabekir’de yeniden Süper Lige dönüşün hikayesini ölümsüzleştiren isim oldu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.