Erzurum Haber

‘Camilerde cemaate namaz kıldırıp imamlık yapıyormuş’demişti

‘Camilerde cemaate namaz kıldırıp imamlık yapıyormuş’demişti
835 Kez
18 Nisan 2013 - 10:18

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, MHP İl Başkanı Zekai Kaya’nın açıklamalarına cevap verdi. Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, ‘Camilerde cemaate imamlık yapıp namaz kıldırma’ ifadesinin gerçek dışı olduğu bildirildi.

Pusula Gazetesi Genel Koordinatörü Sevda Güneş İncesu’nun MHP İl Başkanı Zekai Kaya ile yaptığı röportaja Valilik yazılı açıklama gönderdi. 8 Nisan 2013’de yayımlanan röportajda MHP İl Başkanı Zekai Kaya’nın Vali Sebahattin Öztürk’le ilgili açıklamalarının gerçek dışı ve rencide edici beyanlar olduğu ifade edildi. Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü imzasıyla gönderilen açıklamada, “İlimiz Valisi Sayın Sebahattin Öztürk meslek hayatına başladığı günden bu yana, Erzurum Valiliği görevi de dahil olmak üzere tarafsızlığını ve devlet adamlığı ciddiyetini her zaman muhafaza etmiştir. Toplumun hiçbir zümresi, grubu ve ferdi adına da tarafsızlığını yitirmemiştir, bundan sonra da aynı hassasiyetle devam edecektir.

Valimiz Sayın Sebahattin Öztürk dini inançlarını gösterişten uzak bir şekilde yerine getirmeye çalışmaktadır. Kaldı ki bu özel hayatın sınırları içerisinde olan bir durumdur. Söz konusu röportajda bahsedildiği “Camilerde cemaata imamlık yapıp namaz kıldırma” ifadesi ise tamamen gerçek dışıdır” denildi.

Ne demişti?

MHP İl Başkanı Zekai Kaya, Genel Koordinatörümüz Sevda Güneş İncesu’nun gündeme dair sorularını cevaplarken Vali Öztürk’le ilgili şu iddiada bulunmuştu: “Bakın ben muhalefetin İl Başkanıyım ve bir yıldır Erzurum Valisi ile görüşmedim, makamına gitmedim. Çünkü geldiği ilk günlerde devlet adamı gibiydi, ama bir süre sonra devlet adamı kimliğini bir tarafa koydu. Duyuyoruz kendisine bilmem ne müsteşarlığı verilecekmiş. Camilerde cemaate namaz kıldırıp imamlık yapıyormuş. Bu hoş değil, samimi olmak lazım. Sonuçta herkes korkuyor.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.