Erzurum Haber

Çalışmaları yerinde inceliyor

Çalışmaları yerinde inceliyor
387 Kez
21 Haziran 2014 - 15:23

Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Alvar Mahallesinde yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.
Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu ilçeye bağlı Alvar Mahallesinde vatandaşları ziyaret edip, Erzurum Büyükşehir Belediyesince yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Büyükşehir Belediyesi tarafından Alvar Pasinler yolu 10 kilometrelik alanda kasis onarım çalışmalarının yanı sıra Alvarlı Muhammet Lütfü Efe Hazretleri türbesi önünden başlayarak Alvar Botaş şantiyesine kadar olan yolda ise sıcak asfalt çalışmalarına başlanıldı.
Konuyla ilgili açıklama da bulunan Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu, “6360 sayılı büyükşehir yasasının geçmesiyle büyükşehir belediyemizce ilçemize bağlı mahallelerde çalışmalara başladılar. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen Bey, ilçemizdeki manevi büyüklerimizin türbelerini ziyarete gelen vatandaşlarımızın Erzurum’dan türbeye rahat ulaşımını sağlamak için Erzurum-Pasinler karayolundan Alvar Botaş şantiyesi başlangıcından türbeye kadar ki yolun tamamında asfalt çalışması başlattılar. Pasinler’den türbeye gelen yolda ise kasis çalışmaları yapılmaktadır” dedi.
Başkan Sertoğlu, “İlçemiz inanç turizmi alanında şanslı ilçedir. Geçen yılda yine Avlarlı Efe Hazretlerinin kardeşi olan Mahmut Vehbi Efendi Hazretlerinin Epsemce Mahallesinde bulunan türbesinin yolunu asfalt yaptırdık. Bu yılda yine Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen beyinde yardımlarıyla Çöğender Mahallesinde türbesi bulunan Hacı Salih Efendi Hazretlerinin türbesinde de çalışmalar yapılaca. Pasinler’e hizmet yolunda yapılan her projede kendilerine desteği esirgemeyen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen beyefendiye ilçe halkım adına teşekkür ederim” dedi.
Sertoğlu, Alvar İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek okul müdürleri ile sona eren 2013-2014 Eğitim ve Öğretim hakkında bilgi alarak önümüzdeki eğitim yılında eksiklerin giderilmesi noktasında destek vereceklerini belirtti.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.