Erzurum Haber

Çakır’dan ittifak değerlendirmesi

Çakır’dan ittifak değerlendirmesi
420 Kez
28 Ekim 2018 - 13:55

Erzurum/zirve2000 Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Aziziye Belediye Başkanlığı için aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Gazeteci Mehmet Musa Çakır, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ittifak çıkışını değerlendirdi.

Çakır, milletin bekası için tesis edilen Cumhur İttifakı’nın geçerliliğini koruduğuna vurgu yaparak, “Yerel seçimlere ittifak halinde girmeyecek oluşumuzla ilgili olarak sadece şunun bilinmesinde fayda var ki, bu durum MHP için kesinlikle kaygı verici bir durum değildir. MHP tüm enerjisiyle ve tüm dinamikleriyle birlikte yerel seçimlere hazırdır. Genel Başkanımız da, işte bu vurgudan yola çıkarak 81 ilin tamamında ve tüm seçim bölgelerinde MHP’nin seçimlere tek başına gireceğini açıklamış ve gereken talimatı vermiştir” dedi.

Aziziye Belediye Başkanlığı için resmi başvurusunu önümüzdeki günlerde yapacağını dile getiren Çakır, Erzurum’daki hemen her belediye için MHP’li onlarca ismin telaffuz edilmeye başlandığını ifade ederek, “Aday adayı sayısının çokluğu, partimizdeki enerjinin, moralin, coşkunun, heyecanın, hareketin ve bereketin bir yansımasıdır. Kaldı ki, biz bu heyecanı girdiğimiz her seçimde yaşadık, yaşamaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Öte yandan hiçbir siyasi yapının ya da oluşumun MHP ve MHP’nin kırmızı çizgileri üzerinden prim yapmasına izin vermeyeceklerini kaydeden Çakır, “Bizim davamız da bellidir, davamız uğruna geliştirdiğimiz ve sürekli diri tuttuğumuz siyaset anlayışımız da bellidir. Bu yüzden suni gündemler üzerinden MHP’yi yıpratmaya kalkışmak, beyhudedir. Çünkü milletimizin zihninde, fikrinde ve zikrinde MHP’nin yeri hep ayrı olmuştur, öyle de kalacaktır” açıklamalarında bulundu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.