Erzurum Haber - 19 Ocak 2019, Cumartesi

Buzda rakip tanımıyorlar

12 Şubat 2018, 13:01
Buzda rakip tanımıyorlar

Erzurum/zirve2000 Buzun satrancı olarak bilinen Curlingte, Birinci Ligin şampiyonları belli oldu. Erkeklerde Erzurum Gençlik Spor, Bayanlarda ise TEİAŞ Spor Türkiye şampiyonu oldu.
Türkiye Curling Federasyonu tarafından düzenlenen Birinci Lig müsabakaları sona erdi. 2017-2018 Sezonunun şampiyonları altı gün süren çekişmeli karşılaşmaların ardından belli oldu. Erkeklerde Antrenör Ahmet Çelebi idaresindeki Erzurum Gençlik Spor Şampiyon olurken, Bayanlarda da Antrenör Sadık Topaloğlu’nun çalıştırdığı TEİAŞ Spor şampiyonluk ipini göğüsledi.
20 takım katıldı
omur cakıcı (5)
Türkiye’nin tek curling salonu olan Erzurum GHSİM Curling Salonu’nda yapılan karşılaşmalara Erkeklerde Erzurum Gençlik Spor, Ejderspor, Uzundere Gülspor, Kocaeli Gençlik Spor, Ali Kahyaspor, Çelebispor, Çığspor, Yakutiye Gençlik, Narman 18 Mart Spor ile Atatürk Üniversitesi Spor Kulübü katıldı.
Bayanlarda ise TEİAŞ Spor, Narmanspor, Narman 18 Martspor, Erzurum Gençlik Spor, Çelebispor, Atatürk Üniversitesi Spor, Palandöken Gençlik Spor, Yakutiye Kaymakamlığı Spor Kulübü, Ejderspor ve Nenehatun Spor Kulüpleri mücadele etti.

Bayanlarda TEİAŞ erkeklerde Gençlik şampiyon
Altı gün süren dev kapışmanın ardından bayanlarda ve erkeklerde şampiyon takımlar belli oldu.
Erkeklerde toplamda beş, üst üste dördüncü şampiyonluğu kazanan takımın adı Antrenör Ahmet Çelik yönetimindeki Erzurum Gençlik Spor oldu.
Erkeklerde ikinciliği Antrenör Fatih Işık yönetimindeki Ejder Spor kazandı. Uzundere Gülspor ise üçüncü oldu.
Bayanlarda bu kez şampiyonluk el değiştirdi, Antrenör Sadık Topaloğlu idaresindeki TEİAŞ Spor Kulübü şampiyonluk kürsüsüne çıkarken, Erdal Karahan yönetimindeki Narmanspor ikinci, Narman 18 Mart Spor ise üçüncü oldu.
omur cakıcı (1)
Küme düşen takımlar belli oldu
Curling Birinci Liginde küme düşen takımlarda belli oldu. Erkkeklerde son üç sırayı alan Atatürk Üniversitesi, Çığspor ve Yakutiye Gençlik Spor, birinci ligden düştü.
Bayanlarda ise Atatürk Üniversitesi, Palandöken Gençlikspor ve Ejderspor ligden düşen takımlar oldu.
omur cakıcı (4)
Kupaları ve madalyaları törenle verildi
omur cakıcı (3)
Erzurum’da yapılan Curling Birinci Lig müsabakalarının ardından dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin, Buz Pateni Federasyonu Başkanı Ahmet Hamdi Gürbüz, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Burhanettin Eser, GHSİM Spor Şube Müdürü Güngör Şenses, Buz Pateni Federasyonu ve Curling Federasyonu yöneticileri ile diğer davetliler tarafından verildi.
Başkan Şebin, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen ve GHSİM’nin destekleri ile çok güzel bir organizasyon yaptık. Dereceye giren takımları kutluyorum. Ligden düşen takımlara ise bundan sonraki müsabakaları için başarılar diliyorum” dedi.
omur cakıcı (2)
İlginç şampiyonluk sevinci
Curlingte şampiyonluk kupası kazanan sporcuların, şampiyonluklarını ilginç bir yöntemle kutlaması dikkatlerden kaçmadı.
TEİAŞ Sporlu bayan curlingçiler, takım kaptanı Dilşat Yıldız nezaretinde kazandıkları kupayı buz pistinde kaydırarak, ilginç bir kutlama profili çizdiler.

Buzda rakip tanımıyorlar Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*