Erzurum Haber

Büyükşehir Belediye Başkan adayı kriterleri belli

Büyükşehir Belediye Başkan adayı kriterleri belli
445 Kez
23 Şubat 2013 - 13:41

Erzurum siyasetinin merak ettiği konuyla ilgili görüş belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, partisinin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı’nda aradığı kriterleri Pusula’ya aktardı. MHP Palandöken İlçe Başkanı Fethullah Yapan’ın daveti üzerine MHP İl Başkanı Zekayi Kaya ve İl Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte ilçe teşkilatını ziyaret eden Parlamenter Öztürk, kamuoyunun merak ettiği konuyla ilgili partisinin görüşlerini ifade etti. MHP’nin adayının herkesimin takdirini gören bir hizmet adamı olacağını bildiren Öztürk, “MHP’nin adayı bütün birikmiş ve yığın haline gelmiş problemlerin üstesinden gelebilecek, projeleri olan, proje üretebilme kabiliyetine sahip, şehri tanıyan, insanımıza hadim olmayı kendisine şiar edinmiş, teşkilatlarımızın onayını almış, kamuoyunun sempatiyle bakabileceği bir kurban arıyoruz. Kendisini Erzurumlu’ya adamış bir can arıyoruz, yürekli ve cesur bir Dadaş arıyoruz” dedi. Kaya ayrıca, Büyükşehir Adayı konusunda çalışmaların sürdüğünü ifade ederek, “Süreç devam ediyor. Adaylarımız çok ama en iyisini seçmeye çalışıyoruz. Adayımızı çalışmalar tamamladıktan sonra açıklayacağız. Bu açıklama yarın da olabilir birkaç ay sonra da olabilir” diye konuştu.

İmralı süreci

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, İmralı sürecinde büyük bir hata yapıldığını kaydetti. Öztürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Devlet adamı bir diğer adıyla lider öngörebilme yeteneğine sahip olmalı. Sayın Başbakan dün konuştuklarını bugünü öngöremeden yaptıysa bulunduğu makamdaki ehliyetini tartışırız biz. Eğer bugünü görerek dünkü konuşmaları yaptıysa  o zaman bunu saklama gereğini niye duydu bunu sormak isteriz. Türk milletinin yararına olabilecek bir adımı Türk milletinden onun tabiriyle milletten niye saklarsın? Türk milletinin hayrına olabilecek bir adımsa niçin saklıyor? Niçin doğruyu milletin huzurunda ifade etmiyorsun. Edemezsin, çünkü attığın adımın benzeri yok. Attığın adım öylesine yanlış, öylesine çaresizliği ortaya koyan bir adım ki bebek katili dediğimiz terörist başının ayağına gidiyorsun ondan medet umuyorsun” diye konuştu. “Türk milleti adına Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına bundan daha üzüntülü bundan daha onur kırıcı bir davranış olamaz” diyen Öztürk, şöyle devam etti:

“Çözüm çözüm diyorsun. Anaların gözyaşı dinsin diyorsun, terör bitsin diyorsun… İnsana sormazlar mı 30 yıldır silahı elinden bırakmayan bunlar ne adına terörü bitirecekler? Gözyaşlarının dinmesinin bedeli ne olacak? Bir şey almadan 30 yıldır uğruna silah kullandıkları meselenin kendilerinin kabulleneceği çözümü görmeden silahı bırakırlar mı? Biz de diyoruz ki yiğitsen eğer gözyaşının dinmesi adına, terörün bitmesi adına, terörist başına hangi sözü verdin, terörist başı hangi düşünceleri sana dikta ettirdi. Çık milletin huzurunda bunu açıkca söyle… Bu işin sonunda bize köprüden önceki son çıkışı yaşattırıyorlar.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.