Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

BU KAVŞAK ÖLÜM SAÇIYOR

BU KAVŞAK ÖLÜM SAÇIYOR
544 Kez
06 Eylül 2021 - 13:43

Erzurum/zirve2000 Erzurum’un Yıldızken semtindeki en işlek kavşakta tehlike kol geziyor. Her gün kazaların yaşandığı kavşakta ne yaya yolu ne de trafik ışıkları var.

Erzurum’un Yıldızkent semti Hüseyin Avni Ulaş mahallesindeki bu kavşak adeta kaderine terk edildi. Yıldızkent’in en işlek caddesi olan ve Dadaşkent ile bağlantısı bulunan bu kavşakta her gün trafik kazaları yaşanıyor. TOKİ İlköğretim Okulunun bulunduğu kavşağa okulların açılmasına rağmen hala bir trafik düzenlemesi yapılmadı. Ne yaya yolu ne de trafik ışığının bulunmadığı kavşakta mal ve can güvenliği yok.

Aylardır kavşakta kazaların yaşanmasına rağmen yetkililerin bir önlem almadığını söyleyen vatandaşlar, “Her gün bu kavşakta kaza yaşanıyor. Trafik ışıkları yok. Sürücüler de yayalarda büyük bir tehlike altında. Okullar açıldı trafik akışı daha da arttı. Çocuklar her gün bu kavşakta adeta ölüp ölüp diriliyorlar. Daha büyük ölümlü kazaların yaşanmaması bir mucize. Yetkililerden acilen bu kavşağa trafik ışıklarını koyması gerekiyor. Yaya yolları düzenlemesi yapılması şart”diye konuştular.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.