Erzurum Haber

Bu çocuklar alkışlanır

Bu çocuklar alkışlanır
441 Kez
07 Mayıs 2015 - 18:35

Erzurum/zirve2000 Türkiye Halk Oyunları Federasyonu faaliyet programında bulunan ve uyuşturucuya karşıyız halk oyunlarına bağımlıyız sloganından Kars ilinde yapılan barlar grubu yarışmalarına, Palandöken Belediyesi Halk Oyunları Ekibi damgasını vurdu.
İl birinciliği elde ederek Kars’ta yapılan barlar grubu yarışmaların da Erzurum’u temsil eden Palandöken Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, Barlar Grubu iller arası halk oyunları bölge yarışmaları birinci gününde minikler ve yıldızlar kategorilerinde geleneksel düzenlemeli ve düzenlemesiz dallarında şampiyon elde ederek adını Türkiye Finallerine yazdırdılar.
BAŞKAN BULUTLAR, BU BÜYÜK BAŞARIYI KUTLADI…
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu organizasyonun da Erzurum il birinciliği elde eden Palandöken Halk Oyunları Ekibi, Kars’ta yapılan ikinci organizasyon da da birincilik elde ederek adını Türkiye Finallerine yazan Palandöken Belediyesi Halk Oyunları Ekibini kutlayan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,” Kültürümüzün önemli bir parçasını oluşturan halk oyunları dalın da alınan bu büyük başarıdan dolayı tüm oyuncularımı ve hocalarımı kutluyorum. Palandöken Belediyesini adının Türkiye finallerine yazılması güzel ve anlamlı bir duygu. Türkiye Finallerinde de oyuncularımdan dereceler bekliyorum”dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.