Erzurum Haber - 30 Mart 2020, Pazartesi

Bu bir rekor

8 Nisan 2014, 11:29
Bu bir rekor

Erzurum Valiliği ile TÜMSİAD Erzurum Şube Başkanlığının işbirliği ve Eylül Fuar organizasyon tarafından 4 Nisan Cuma Günü açılan “1. Ulusal Erzurum Doğu Kitap Fuarı” ziyaretçilerin akınına uğruyor. Kitapseverlerle yayınevlerinin, yazarlarla okurların buluştuğu fuarı ilk 4 günde yaklaşık 60 bin kişi ziyaret etti.
Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın girişimleri ile kentte ilk defa yapılan organizasyonda vatandaşlar kitaplarla adeta hasret gideriyor. Ziyaretçi sayısının bu kadar yüksek olması fuara katılan yayınevlerini memnun etti. Ziyaretçi sayısının beklenenin çok üzerinde seyretmesi yayınevlerinin satış rakamlarına da yansıdı. Gün gün kayıt altına alınan ziyaretçi istatistiklerinde en yüksek rakam cumartesi günü tespit edildi. Fuarın açılışının yapıldığı Cuma günü 11 bin 730 olan ziyaretçi sayısı Cumartesi günü 18 bin 750 olarak belirlendi. Bir sonraki gün olan Pazar günü ise 16 bin 500 kişi ziyaret etti. Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği Fuarı Pazartesi günü de 12 bin vatandaş ziyaret etti.
Bu arada fuarda ülke çapında tanınmış çok sayıda yazar, kitapseverlerle buluştu. Bilal Sami Gökdemir, Nurullah Genç, Selçuk Alkan, Erkan İşeri, İsmail Mutlu, Bülent Akyürek, Yahya Türkeri, Sinan Yağmur gibi yazarlar Erzurum Kitap Fuarı’nda okurlarıyla bir araya gelerek, hem kitaplarını imzaladı hem de söyleşi ve konferanslara katıldılar.
Hafta sonuna kadar ise Yahya Türkeli, Tekin Sönmez, Orhan Çekiç, Uğur Aslan, Erdal Demirkıran, Ahmet Günbay Yıldız, Emine Şenlikoğlu, Mahmut Ulu, İsmail Yıldız ve Remzi Çayır gibi ünlü yazarlar bağlı oldukları yayınevlerinin stantlarında imza günleriyle, okurlarıyla buluşacaklar. Bu yıl ilki düzenlenen ve çok sayıda etkinliğin yer aldığı Erzurum Kitap Fuarı 13 Mayıs Pazar gününe kadar açık kalacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*