Erzurum Haber

Bravo Doruk Tekin’e…

Bravo Doruk Tekin’e…
503 Kez
20 Kasım 2012 - 13:29

Edirne Beykent Koleji Spor Kulübü Milli Sporcusu Doruk Tekin, Avusturya ‘nın başkenti Viyana’da düzenlenen 39’uncu Strok Avusturya Elemeleri Yüzme Yarışması’nda 50 Metre Sırtüstü’nde 17-18 yaş Gençler Türkiye rekorunu kırdı. 21 Aralık 1994 doğumlu genç sporcu 24.97’lik derecesiyle Fransa’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
Edirne Beykent Koleji Spor Kulübü Antrenörü Taylan Kızılyaprak, yaptığı açıklamada genç yaşında elde ettiği başarılarla Türkiye’nin yüzme alanındaki en büyük madalya umutlarından biri haline gelen Doruk Tekin ile gurur duyduklarını söyledi. Doruk Tekin’in başarısında büyük katkısı olan Kızılyaprak, Temmuz 2012’de Avrupa Gençler Şampiyonası’nda yer alarak ülkemizi ve Edirne ilimizi temsil ettiklerini, 3-4 aylık bir çalışma ile Avrupa Şampiyonası’na katılmalarının çok önemli bir başarı olarak değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Bundan sonraki hedeflerinin İstanbul’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’na katılmak olduğunu belirten Kızılyaprak, sporcusuna her alanda destek olan Özel Edirne Beykent Okullarına teşekkür ettiklerini söyledi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.