Erzurum Haber

Boyları 1.48 metreyi geçmeyen minik atlar

Boyları 1.48 metreyi geçmeyen minik atlar
377 Kez
29 Nisan 2013 - 10:48

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Olimpiyat Parkı içinde kuracağı binicilik merkezi için 11 adet Pony cinsi at aldı. Açık ve kapalı alanların yer alacağı binicilik merkezinde boyları 1.48 metreyi geçmeyen minik atlar çocukların gözdesi olacak.

Anavatanı Hollanda olan Pony,Shetland ve Frisnd cinsi atlar, Olimpiyat Parkı içinde kurulacak binicilik merkezinde  çocukların hizmetine sunulacak. Bay ve bayan iki seyisin görev alacağı merkezin 19 Mayıs tarihine kadar yetiştirilmesi hedefleniyor. İçerisinde kafeterya ve piknik alanlarının yer alacağı tesiste, aileler çocukları ile birlikte farklı bir hafta sonu geçirebilecek. İlk etapta ücretsiz olarak hizmet verecek olan binicilik merkezinden engelli çocuklarda faydalanabilecek.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler binicilik merkezinde aldıkları Pony cinsi atların yanı sıra farklı cins atlarında yer alacağını belirterek, “ Çocuklar okullarından dönüşümlü olarak araçlarla alınarak buraya getirilecek. Merkezde uzman görevlilerin yardımı ile ata binme imkânı bulacaklar. Hafta sonları aileler yeşil alanlarda piknik yapıp, kafeteryalarda kahvelerini yudumlarken, evlatları farklı bir gün geçirme imkanı bulacak” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.